Поиск

"Монстра на Подолі" можуть знести: але, є "але"

Будинок у Києві, відомий як "Монстр на Подолі" можуть знести. Принаймні, частково.

монстр на Подолі, Київ, суд

Про це повідомляє Соцпортал з посиланням на Хмарочос.

27 листопада Господарський суд Києва у повному обязі задовольнив вимоги у справі Київради проти ТОВ «Пателі Лізинг», що будує ЖК «Поділ Престиж» на Подолі та дозволив знесення надбудови вище восьмого надземного поверху – тобто чотирьох поверхів. Про це повідомляє активіст Павло Калюк.

- ТОВ “Пателі лізинг” здійснює самочинне будівництво, оскільки надбудова у житлово-офісному комплексі на земельній ділянці у Києві на вулиці Нижній Вал, 27-29, будується без отримання вихідних даних та відповідних дозволів на будівельні роботи, а також з суттєвим порушенням державних будівельних норм (ДБН), інших державних стандартів з питань будівництва та всупереч позитивним комплексним висновкам державної експертизи ДП “Укрдержбудекспертиза”, – йдеться у рішенні суду.

Однак, рішення суду першої інстанції ще може бути оскаржено в процесі апеляції.

Справу будинку, який кияни та столичні ЗМІ називають «монстром на Подолі», розглядають вже п’ять років. Київрада звернулася до Господарського суду ще у грудні 2014-го. Лише цього року розгляд справи 910/27779/14 з різних причин переносили понад 10 разів.

У позові до компанії ТОВ «Пателі Лізинг» Київрада вимагала знести надбудовані поверхи, які забудовані з відхиленням від затвердженої проєктної документації за рахунок забудовника.

Напередодні засідання міські чиновники провели брифінг щодо ситуації з будинком. Радник мера Володимир Бондаренко був упевнений, що суд винесе рішення на користь громади, оскільки у 2017 році судова експертиза визначила, що будівництво відбувалося із порушеннями і надбудовані поверхи технічно можна демонтувати.

Депутатка Київради Ольга Балицька під час брифінгу, пославшись на експертів, заявила, що будівля в разі заселення надбудованих поверхів може «просто впасти в метрополітен».

Станом на кінець жовтня 2019 року на розгляді також перебувала касаційна скарга Державної архітектурно-будівельної інспекції на рішення Окружного адміністративного суду та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду щодо скасування дозволу на виконання будівельних робіт, пише прес-служба КМДА.

Всі київські новини в розділі #Київград на Соцпорталі

Комментарии