Поиск

Монополізація ринку: компанія Ахметова зайшла в «Київобленерго»

Компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова вступила в права «Київобленерго» після придбання. Тепер управління здійснюється не в самому обленерго, а з центрального офісу компанії, гендиректором.

«ДТЕК», Рінат Ахметова

Компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова повідомила, що офіційно отримала контроль над «Київобленерго» та звільнила керівництво підприємства. Зазначається, що після приходу до компанії нових власників, наглядова рада «Київобленерго» звільнила її правління. У тих обленегорго, які контролює компанія Ахметова, управління здійснюється не на місці, у самому обленерго, а з центрального офісу компанії, генеральним директором.

Окрім «Київобланерго», «ДТТЕК» придбав ще й «Одесаобленерго». Цю монополізацію дозволив Антимонопольний комітет. Там не побачили порушення у збільшенні частки «ДТЕКу» на ринку розподілу електроенергії, попри те, що відповідно до законодавства перевищення 35% ринку несе загрозу конкурентному середовищу.

Компанія «ДТЕК» — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Компанію VS Energy, у якої ДТЕК купив обленерго, ЗМІ пов'язують з російськими бізнесменами, наближеними до керівництва РФ, Євгеном Гінером, Михайлом Воєводіном і Олександром Бабаковим. Водночас відповідно до Єдиного держреєстру юридичних і фізичних осіб, кінцевими беніфіціари ТОВ "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна" є громадяни Латвії Віліс Дамбінс, Артурс Альтбергс і Валтс Вігантс, а також Марина Ярославська (Німеччина).

Раніше Антимонопольний комітет не взяв до уваги монопольне становище компанії «ДТЕК», тим більше що зараз під тиском компанії та при її лоббіюванні створюється енергоринок. Проти його введення з 1 липня виступили європейські фахівці. які вважають, що Україна технічно до цього не готова.

Також у ДФС повідомили, що їм не вистачило коштів на судовий збір, аби подати апеляцію на судове рішення, яким скасували штрафи дочірній компанії «ДТЕКу».

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии