Поиск

Моніторинг якості повітря: у Києві встановили ще одну станцію

Минув лише місяць з моменту відкриття першої станції моніторингу якості повітря в Києві, і ось з’явилася друга — у Дарницькому районі, що на Ревуцького, 37.

Моніторинг якості повітря: у Києві встановили ще одну станцію

Обидва датчики встановлено в рамках проекту Managing Air Quality від міської ініціативи Kyiv Smart City. Його мета — інформувати киян про стан повітря та залучати їх до розвитку мережі моніторингу.

Дарницький — один із двох адміністративних районів Києва, де немає стаціонарних постів спостережень мережі гідрометслужби. При цьому він є одним із найбільших за площею (16% території Києва) і кількістю населення (понад 340 тис. осіб).

За даними Центральної геофізичної обсерваторії, рівень забруднення повітря в Дарницькому районі є високим. Рівень діоксиду азоту перевищує гранично допустиму концентрацію у два-три рази, а формальдегіду — удвічі. Тому поява сучасної станції моніторингу якості повітря в цьому районі має надважливе значения.

Прилад у режимі реального часу перевіряє не лише концентрацію дрібнодисперсного пилу РМ2.5 і РМ10, а й рівень оксиду азоту (NO), оксиду сірки (SO2), озону (O3), бензолу (C6H6), діоксиду азоту (NO2) і чадного газу (CO). Усі ці дані доступні на порталі air.kyivsmartcity.com.

Першу станцію моніторингу якості повітря було встановлено в червні на smart-вулиці в живому кварталі “Файна Таун”. Датчик на Салютній аналізує повітря за 8 показниками: формальдегід (CH₂O), діоксид азоту (NO₂), чадний газ (CO), кисень (O₂), вуглекислий газ (CO₂), температура, вологість та атмосферний тиск.

Всі київські новини в розділі #Київград на Соцпорталі.

Комментарии