Поиск

Міністр освіти і науки прокоментувала новий закон "Про освіту"

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сьогодні, 1 вересня, в ефірі програми "Сніданок" на телеканалі 1+1 прокоментувала новий закон «Про освіту», що був прийнятий парламентом у першому читанні у жовтні 2016 року. Законопроект мають розглядати у ВРУ наступного тижня – з 4 до 8 вересня.

Лілія Гриневич повідомила, що навчальні заклади будуть звітувати за кошти, які вони отримали від бюджету і батьків. Також внески від батьків можуть бути лише благодійними.

-Коли ми отримаємо Закон, багато потрібних нам новацій стануть реальністю. Заклади матимуть, в першу чергу, звітувати за кошти, які вони отримали – і від бюджету, і від батьків. Тому що дуже важливим є зробити прозорим надходження усіх коштів. Ми прекрасно знаємо про те, що батьки часто потерпають від того, що у школі кажуть ніби щось потрібно профінансувати, бо це не профінансували місцеві органи влади. Важливо, щоб батьки бачили все фінансування, яке надходить до школи, розуміли, де можуть бути прогалини. Також потрібно пам’ятати, що внески батьків можуть бути виключно добровільними. Взагалі, за останні 2 роки бюджети органів місцевого самоврядування значно зросли через фінансову децентралізацію. Тому нам так важливо вивести на світло все, що отримує система освіти, аби в батьків не вимагали щось додаткове,

– зазначила Лілія Гриневич.

Також Гриневич повідомила, що згідно нового законопроекту вчителям надається свобода в діях і викладанні. Вчитель сам вирішуватиме, як проходитиме навчання.

-Буде автономія в програмах, змісті і буде автономія вчителя. Для нас дуже важлива педагогічна свобода вчителя. І, наприклад, новий держстандарт початкової освіти передбачає, що він описує результати навчання, а те, яким чином вчитель дійде до них – залежить від педагога. Але треба розуміти, що до цього треба бути дуже готовим. Вчитель повинен вміти творити цю програму. Ми звичайно роздамо вчителям модельні, кращі програми. Я впевнена, що впродовж кількох років наші вчителі навчаться творити програми самостійно,

– додала Лілія Гриневич.

Як повідомляв Соцпортал, Гриневич пояснила механізм зарахування абітурієнтів на навчання.

Комментарии