Поиск

Міністерство культури України заявляє про непричетність до "справі Гримчака"

Міністерство культури України заявляє про непричетність своїх посадових осіб до "справі Гримчака".

Міністерство культури України заявляє про непричетність до "справі Гримчака"

Мінкульт не має відношення до вимагання хабара з боку заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрія Гримчака і його помічника.

Про це йдеться в роз'яснення міністерства.
- З 1 січня 2019 року, зі вступом в силу змін до чинного законодавства, в період до затвердження в установленому порядку історико-архітектурного опорного плану, Мінкультури не має ніяких правових підстав узгодження будь-якого нового будівництва на території історично населених місць, в тому числі, г . Києва, - йдеться в роз'ясненні.
Нагадаємо, напередодні, пізно ввечері, стало відомо про обшуки вдома та затримання заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака – про усі деталі затримання повідомляє «Соцпортал».

Юрій Гримчак,

Про це повідомила дружина посадовця на своїй сторінці у Facebook.

Дружина посадовця написала, що обшуки проводить ГПУ, і звернулась до сусідів за допомогою.

Згодом з’явилося повідомлення від НАБУ, де йшлося про те, що Національне антикорупційне бюро спільно з представниками Управління спеціальних розслідувань ГПУ та СБУ затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрія Гримчака та його помічника за підозрою у шахрайстві.

У повідомленні ідеться, що вказані особи нібито за здійснення ними впливу на прийняття рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави, вимагали від представника юридичної особи неправомірну вигоду в загальному розмірі 1,1 млн дол. США. Під час отримання частини коштів у розмірі $480 тис. їх затримали «на гарячому».

У НАБУ повідомили, що кримінальне провадження розслідує спільна слідча група у складі представників НАБУ, СБУ та УСР ГПУ.

гроші, хабар,

На затримання заступника міністра відреагував і очільник ГПУ. Генпрокурор Юрій Луценко написав на своїй сторінці у Facebook: «Так, це правда. ГПУ та слідчі СБУ і НАБУ затримали за шахрайське заволодіння понад 1 млн дол. мого колишнього помічника і депутата Ю. Гримчака. НСРД свідчить, що він та його помічники вимагали кошти за вплив на рішення судів та чиновників Мінкультури для прийняття замовлених рішень. Соромно за нього. Але це наочно показує, що в ГПУ – закон один для всіх».

Водночас, на сторінці МінТОТ у Twitter з’явилося повідомлення, що затримання заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака не стосується діяльності МінТОТ і не пов'язане з виконанням ним посадових обов'язків як заступника міністра.

У відомстві також заявили, що згадуваний у повідомленнях про затримання Юрія Гримчака «помічник» не є працівником МінТОТ.

«Повідомлення в ЗМІ щодо затримання «помічника заступника міністра» також не є коректним, оскільки у штатному розписі Міністерства немає посади «помічник заступника міністра». Згадана в ЗМІ особа не є працівником МТОТ», – твердять у міністерстві.

Близько 1.30 ночі з'явилося повідомлення, що правоохоронці завершили обшук у квартирі Гримчака. Про це повідомило «Радіо Свобода».

Адвокат розповів, що на той момент Юрій Гримчак перебував «на Борисоглібській», де розташоване управління спецрозслідувань ГПУ.

Водночас дружина затриманого Юлія Гримчак розповіла, що другий затриманий – її брат. Вона також додала, що Юрія Гримчака затримали близько 21:40, коли він вийшов до магазину. Вона назвала кримінальне провадження політичним замовленням.

Фото Радіо Свобода

Про кримінальні новини з усього світу читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии