Поиск

Меркель і Зеленський готуються до саміту в "нормандському форматі"

Глави України та ФРН у телефонній розмові обговорили ситуацію на Донбасі і проведення найближчим часом саміту "нормандської четвірки". Зеленський подякував Меркель за позицію щодо недопуску РФ в G7

Канцлер ФРН Ангела Меркель (Angela Merkel) і президент України Володимир Зеленський в середу, 28 серпня, провели телефонні переговори. За повідомленням офіційного представника уряду Німеччини Штеффена Зайберта (Steffen Seibert), головною темою розмови була ситуація на сході України і продовження дипломатичних зусиль з вирішення конфлікту в "нормандському форматі".

Про це пише DW

Сторони в черговий раз заявили про необхідність повного дотримання мінських угод і проведення найближчим часом зустрічі "нормандської четвірки" на вищому рівні.

Зеленський зауважив, що Україна залишається "послідовною у виконанні своїх зобов'язань щодо мирного врегулювання на Донбасі з використанням політико-дипломатичних механізмів", повідомила прес-служба президента.

Він закликав терміново провести зустріч лідерів країн "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція, Росія) для обговорення мирного процесу і узгодження подальших кроків щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Як повідомляє українська сторона, Ангела Меркель висловила підтримку зусиллям України, спрямованим на встановлення миру на сході країни, погодившись з необхідністю проведення найближчим часом саміту на вищому рівні. Досягнуто домовленості про підготовчу зустріч дипломатичних радників глав держав і урядів 2 вересня 2019 року.

Крім того, Меркель і Зеленський обговорили саміт G7. Український президент подякував канцлеру ФРН "за послідовну позицію про неможливість повернення Росії в" сімку "в умовах агресії проти України і окупації Криму", сказано на сайті президента.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии