Пошук

Матчаманія: Чому всі божеволіють від зеленого порошку

Знайти матча в меню ресторанів можна все частіше, Instagram рясніє фотографіями ніжно-зеленого латте, а прихильники ЗСЖ співають оди численним лікувальним властивостям цього чаю

Матчу - порошок із спеціально вирощенного листя зеленого чаю, що перетворюється у яскраво-зелений напій.

Звідки він?

Матчу асоціюється в першу чергу з Японією, але насправді цей чай родом з Китаю. Простежити історію матчу вдається ще з часів династії Сун - саме тоді буддисти почали робити порошковий чай з листя, вирощених в тіні. Після парової обробки і сушки листя розтирали в порошок і отримували зелену чайну пудру. Тільки в 1191 році монах Ейсай привіз матчу в Японію, і він відразу прижився в японській культурі і став частиною ритуалів дзен-буддизму. Згодом матчу втратив популярність в рідному Китаї, а в Японії, навпаки, полюбився і став невід'ємною частиною чайної церемонії.

Як отримують матча?

Матча отримують з верхніх листочків вічнозелених чайних дерев. За 20 днів до збору врожаю кущі поміщають в тінь, рятуючи чайне листя від прямих сонячних променів. Слабке освітлення уповільнює процес росту листя, робить їх темнішими за рахунок більш високого рівня хлорофілу (зеленого пігменту) і амінокислот. Такий процес вирощування створює особливий біохімічний склад, який наділяє матча безліччю корисних речовин. Потім листя чаю збирають вручну, пропарюють, тим самим зупиняючи ферментацію. Після обробки листя сушать - так виходить сировина для порошку тенча. Його, в свою чергу, розтирають в дрібну пудру, яка і називається матча.

Корисні властивості

Завдяки тому, що для приготування матчу використовують цілі листя, чайний порошок має високу концентрацію поліфенолів (сильні антиоксиданти), флавоноїдів, що володіють цілим рядом лікувальних властивостей (від поліпшення серцево-судинної системи до протизапального ефекту), амінокислот і фитонутриентов, а також катехінів.

В матча міститься в 100 разів більше епігаллокатехіна, ніж в будь-якому чаї; вважається, що цей антиоксидант могутніше вітамінів С і Е. Науково доведено, що епігаллокатехін допомагає попередити рак, сприяє втраті зайвої ваги і володіє антибіотичними властивостями.

Ще один важливий компонент матчу - L-теанин. Він відповідає за вироблення дофаміну і серотоніну, що впливають на мозок і настрій, а також за альфа-хвилі, які допомагають розслабитися, не викликаючи сонливості. В матчу також досить високий вміст кофеїну, але завдяки L-теаніна кофеїн засвоюється повільніше, тому енергетичний ефект досягається поступово, не провокуючи різкого підйому тиску.

Матчу також прекрасно поєднується з молоком, і в Європі в основному популярний саме матча-латте. Способів приготування чайного латте безліч. За основу напою можна взяти соєве, кокосове або звичайне молоко, додати підсолоджувач за смаком або розбавити водою для менш щільного напою.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.

Ще цікавого. Всі приколи дня читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі.

Комментарии