Поиск

Майже 30 дітей отруїлися у дитсадочку на Хмельниччині

Усі вони, а також четверо працівників дошкільного закладу опинилися на лікарняних ліжках.

Про це Соцпортал повідомили у Хмельницькому обласному лабораторному центрі МОЗ.

До Нетішинської лікарні госпіталізовано 26 дітей віком 3-6 років, та 4 працівників закладу (три вихователя та один помічник вихователя), а також 19-річний чоловік, який контактував з працівниками дошкільного закладу. Всі діти є вихованцями ДНЗ (ясла-садок комбінованого типу) № 6 «Райдуга» м. Нетішин.

У всіх хворих зафіксоване підвищення температури до 38С-40С, нудота, блювота, пронос, загальна слабкість, болі в животі (наявність симптомів гострої кишкової інфекції).

Для встановлення джерела збудника інфекції, механізмів та шляхів передачі, а також для локалізації спалаху кишкових інфекцій фахівцями проводиться епідеміологічне розслідування та комплекс протиепідемічних заходів. В приміщеннях дошкільного закладу проведена заключна дезінфекція. З метою виявлення носіїв проведено раптове обстеження 6 працівників харчоблоку, 11 вихователів та помічників вихователів груп та 1 працівника пральні на наявність збудників патогенного стафілококу та патогенних кишкових інфекцій Встановлено медичне спостереження за контактними дітьми та дорослими. З працівниками проведено бесіди щодо профілактики кишкових інфекцій.

Під час проведення епідеміологічного розслідування 05.10.2018 року вірусологічною лабораторією ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» досліджено на наявність антигену ротавірусу пробу питної водопровідної води з харчоблоку та 8 проб випорожнень від захворівших дітей (антиген ротавірусу не виявлений).

Результати бактеріологічних досліджень проб харчових продуктів, проб питної води та змивів з об’єктів навколишнього середовища дошкільного закладу, відібраних з метою виявлення патогенної мікрофлори (в т.ч. наявність сальмонел), будуть отримані 8-9 жовтня поточного року.

Нагадаємо, жінку вбило гілкою дерева.

Комментарии