Поиск

Лося хочуть повернути до Червоної книги України

З метою повернення лося до Червоної книги України та заборони полювання на нього Міністерство екології підготувало відповідний судовий позов.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на AgroNews.

Лося хочуть повернути до Червоної книги України

Міністерство екології та природних ресурсів України подало до Шостого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу щодо рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, яким скасовано наказ про занесення лося європейського до Червоної книги України.

Мінприроди наполягає, що суд оцінював не саму процедуру ухвалення міністерського наказу, яка відбулася без порушень, із дотриманням норм національного законодавства, а висновок наукової установи – Національної комісії із питань Червоноїкниги України НАН, яким державі рекомендовано взяти тварину під захист. Згідно наукових даних, цей вид тварин потребує захисту та підпадає під категорію “вразлива”.

У Мінприроди як органувлади, який формує державну політику в природоохоронній сфері, немає підстав не довіряти висновкам Національної комісії з питань Червоної книги, які базуються на науковому аналізі популяції лося на території України.

Відзначається, що у грудні 2017 року наказом Мінприроди лося європейського було внесено до Червоної книги України. Наприкінці листопада 2018 року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним і недійсним внесення лося європейського до Червоної книги України та заборону на полювання на нього.

Нагадаємо, вчені вважають, що північним оленям загрожує повне зникнення.

Комментарии