Поиск

Лілія Шевцова підбила підсумки Десятого Київського безпекового форуму

Провідний дослідник Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House (Великобританія) Лілія Шевцова підбила підсумки Десятого Київського безпекового форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

-У кулуарах форуму я побачила багато схожого, консенсус поглядів на поточний історичний момент, на час, в якому ми зараз живемо. Це мізерний час, таке собі міжчасів’я, коли старі механізми і норми вже не працюють, а світовий порядок, до якого ми звикли, змінився,

- сказала вона.

За словами Лілії Шевцової, сьогодні Європейський Союз, на жаль, виглядає як «будинок пристарілих», а Америка ще до вчорашнього дня виглядала так, «ніби вона окопується». Експерт припустила, що після авіаударів по Сирії ситуація може змінитися, але не стала прогнозувати в якому напрямку.

-У будь-якому випадку з розвитком цієї ситуації ми не бачимо багато позитивного і сприятливого для України,

- сказала вона.

Водночас Лілія Шевцова звернула увагу і на інший, позитивний, бік ситуації. У цьому контексті вона нагадала, що на Десятому Київському безпековому форумі були присутні прем’єр-міністри країн Балтії, які засвідчили підтримку України. Більше того, для України підготували «План Маршалла».

-Роуз Геттемюллер, заступник Генерального секретаря НАТО також дуже обережно, але передала вам цей сигнал - «ми з вами». Вона сказала про те, що Україна є дуже важливим партнером для НАТО,

- нагадала Лілія Шевцова.

Також вона висловила переконання, що в нинішніх умовах західне співтовариство не може здатися, адже воно розуміє, що Україна – це цивілізаційний виклик, і «якщо вони отримають поразку в Україні, то вони ніколи не зможуть захистити себе».

Окремо експерт торкнулася ситуації в Росії.

-Ми, росіяни-ліберали, росіяни-демократи, виключені з політичної еліти. Ми втратили свій шанс змінити свою країну, ми дозволили повернути її у 16 століття. Українці платять за це, і ми в Росії, платимо за це,

- наголосила вона.

Водночас промовець зазначила, що російське суспільство має і деякі позитивні ознаки, про що свідчать соціологічні опитування. Так, 63% росіян, за її даними, сьогодні хотіли б мати добрі відносини з незалежною дружньою Україною, і лише 27% хотіли б, щоб РФ контролювала Україну. 71% опитаний росіян хотіли б нормалізувати відносини з Заходом, тоді як 17% виступають за певну конфронтацію.

Коментуючи ситуацію в Україні, експерт зазначила, що деякі західні політики нарікають на сповільнений темп реформування країни, зокрема у частині боротьби з корупцією.

-Але коли я дивлюсь на Україну зі своєї спостережної вежі в Москві, я бачу абсолютно оптимістичний ландшафт, який вражає,

- сказала Лілія Шевцова.

Вона підкреслила, що в нинішній драматичній ситуації війни і невизначеності на Заході «Україна перетворює камінь спотикання на сходинки».

Як повідомляв Соцпортал, у Києві закривається великий супермаркет, персонал звільнюють.

Комментарии