Поиск

Лікарі: більше 3% немовлят народжуються з вадами

ВОЗ надрукувало висновки моніторингу народжуванності. Згідно з цими даними більше 3% немовлят народжуються з вадами.

ВОЗ

Якщо цих діток не врятувати, втрати будуть наростати в геометричній прогресії. За даними ВООЗ, більш як три відсотки немовлят з'являються на світ з вадами розвитку, які називають вітальними. Якщо їм не нададуть хірургічної допомоги, починаючи з перших хвилин життя, ці малята так і не побачать мами. У планетарному масштабі три відсотки — це всього лише статистика. І кількість здається не такою вже й великою. Але для сім'ї, яка чекає цього малюка, пов'язує з ним своє щастя, своє майбутнє, — це справжня трагедія.

Олексій Слєпов, керівник відділення хірургії вроджених вад плода Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.Лук'янової професор, пише:

Дійсно, у масштабах усього світу цифра не настільки значна, як для нашої країни. Для України, де народжуваність знижується, кожне немовля — на вагу золота. Для нас середньостатистичні три відсотки — це понад 12 тисяч дітей із вродженими вадами. Населення невеликого містечка, такого, наприклад, як Яготин. І так щорічно.

Медик впевнений, що якщо цих діток не врятувати, втрати наростатимуть у геометричній прогресії. Найбільше уваги звертають на вади серця. Але є багато інших, що становлять загрозу життю немовляти. Це стосується легень, діафрагми, центральної нервової системи, шлунково-кишкового тракту, доброякісних пухлин, які можуть локалізуватися будь-де.

Про секрети здоров'я і молодості читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии