Поиск

Кожні 30 секунд в пошуках роботи за кордон виїжджає один українець

Соціологи проаналізували причини і масштаби трудової міграції. Як з'ясувалося, більшість із тих, хто виїхав – короткострокові мігранти.

Так, з 2015 і до початку 2017 року працювати за кордон хоча б один раз виїжджали 1,3 мільйона українців. Про це заявив завідувач сектором міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень Олексій Познак, передає news.finance.ua.

Нашу країну залишають переважно люди середнього віку. Відтак податок із зарплати, який повинен забезпечувати пенсії або соціальну допомогу, в український бюджет не надходить.

- Бюджет повинен продовжувати утримувати пенсійну систему, бюджет повинен виконувати взяті на себе раніше соціальні зобов’язання, наприклад, з виховання дітей тієї людини, яка тимчасово перебуває за кордоном. Тобто, це все ті витрати, які залишаються в тому ж обсязі, їх треба фінансувати, – каже економіст Олег Устенко.

Переглянути масштаби трудової міграції можна на сайті ukrainianpeopleleaks.com в режимі онлайн. Згідно з його даними, кожні 30 секунд країну в пошуках роботи за кордоном покидає один українець.

Соцпортал інформував, у США дітей мігрантів розмістять на військових базах.

Комментарии