​Корумпований «Київавтодор»: Чому стан столичних доріг залишається незадовільним

  1. Главная
  2. Архив
  3. Социалка
  4. ​Корумпований «Київавтодор»: Чому стан столичних доріг залишається незадовільним
16:51, 17.12.17
Соцпортал

Проблема доріг в Україні та Києві залишається однією з наймасштабніших. Складається враження, що ремонт столичних доріг відбувається нескінченно.

І поки керівник «Київавтодору» Олександр Густелев впевнено рапортує про начебто мільйон квадратних метрів відремонтованих доріг, Київ потопає у масштабних заторах, а якість доріг не тільки не покращується, але й стає ще гіршою.

Як мінімум з початку 2014 року у відповідно до відомчих стандартів «автодори» по всій країні не здійснюють оцінку робіт за якістю, тому що такої категорії, як «підтверджена якість виконаних робіт», немає взагалі. Відповідно, "Київавтодор" звітуючи про завершення ремонту столичних доріг, не перевіряє, наскільки якісно виконані ці роботи.

Депутат Київради Володимир Бондаренко переконаний, що «Київавтодор» цілеспрямовано не здійснює контроль за якістю доріг.

- Ми всі турбуємося про якість наших доріг, мільярдів, які держава щорічно дає на їх ремонт, як результат, постійно ремонтуємо свої машини. Доки держава «шукає» винних, топові чиновники «Київавтодору» переконують, що все буде добре, але поки не ясно коли. Водночас з 2014 року «автодори» по всій країні взагалі не здійснюють контролю за якістю доріг. Взагалі. Такого поняття, яке підтверджує якість виконаних робіт в актах немає взагалі, - сказав Бондаренко.

- Жоден чиновник «Київавтодору», витрачаючи сотні гривень коштів платників податків, своєю рукою ні разу не розписався в тому, що роботи, за які заплачено, виконані якісно, - продовжив він.

Депутатка Київської міськради від Блоку Юлії Тимошенко, член постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури вважає, що незадовільна якість дорожнього покриття має декілька причин: недотримання технологій, неправильна проектна документація, недостатнє фінансування.

Вона також вважає, що ремонт, який що-осені паралізує «транспортні артерії» столиці роблять так невчасно, тому що пізно приймається бюджет Києва, пізно проводяться тендери на проведення робіт, пізно виділяються кошти на оплату цих робіт. Тому розпочати ремонт переважної більшості доріг вдається ближче до осені.

- Хоча постійно пересуваючись по місту я бачу, що роботи велися частково і протягом всього літа, - додала депутатка.

Водночас на початку цього року вже випливали факти явного завищення вартості так званого ремонту столичних доріг. В березні 2017 року Державна аудиторська служба виявила завищення вартості ремонту автодоріг столиці на 11 млн гривень за підсумками перевірки КП "Київавтодор".

«Фахівці ДАК закінчили розпочату наприкінці минулого року планову ревізію фінансово-господарської діяльності комунальної корпорації Київавтодор за період з 01.01.2014 за 01.09.2016. Під час контрольного заходу виявлено завищення підрядниками вартості ремонтів доріг м. Києва загалом на суму майже 11 млн гривень», - йдеться в повідомленні ДАК.

Підрядники безпідставно збільшили обсяги виконаних робіт, внесли в акти виконаних робіт неправдиві відомості про використані матеріали та будівельні машини, а також неправильно застосували норми і розцінки. В результаті гроші з бюджету фактично розподіляються між чиновниками столичного «автодору».

Тільки цьому році у столиці обіцяли відремонтувати 436 міжквартальних проїздів та прибудинкових територій. На це з бюджету міста виділили 130 млн грн. А що робити тим, чиї прибудинкові територіях не потрапили до «разнарядки»?

- Якщо в районі не ведуться роботи з асфальтування або ремонту доріг, то мешканці повинніписати прямо меру. Інший варіант звернутися до місцевого депутата, який обраний на їхньому окрузі (якщо такий є), - відповідає Тетяна Меліхова. - Депутат від округа може клопотати про ремонт тої чи іншої вулиці перед Київрадою і таким чином повпливати на формування переліку виконання робіт.Але він не може впливати на графік виконання робіт.Такий графік складає виконавчий орган Київради - КМДА.

- Ремонт асфальтового покриття доріг, міжквартальних проїздів та прибудинкових територій - це мало не найпоширеніші прохання жителів округу, які обрали мене депутатом Київради. Це друге питання після утримання житлового фонду у людей, - згадує пані Тетяна, - За період депутатства в цьому скликанні Київради за мого клопотання було заасфальтовано:

1.вул.Міжнародна капітально відремонтована (1.440.000 грн.),

2.міжквартальний проїзд вул.Жмеринська, 22 та 24

3.міжквартальний проїзд бул.Р.Роллана, 9-11

4.міжквартальний проїзд вул.Я.Коласа 5, 7,9,11

5. прибудинкова территорія вул.Я.Коласа 21

6.вул.Зодчих, 78

7.вул.Зодчих, 66-68

8.вул.Зодчих, 60/1-вул.Зодчих, 62

9.міжквартальний проїзд вул.Жмеринська, 10 та 8

10.вул.Жмеринська, 28

11.вул.Я.Коласа 17.

Виділені кошти заплановано проведення ремонту найближчим часом:

1.міжквартальний проїзд вул.Я.Коласа, 23-а та Кіпріанова, 2,4

2.вул.Зодчих, 74

3.вул.Зодчих, 64

Приблизно на загальну сумму:4.000.000 грн.

Нагадаємо, що кінці серпня КК "Київавтодор" оголосило більше 100 тендерів на проведення відповідних робіт. Очікувана сума всіх тендерів - близько 54 млн гривень, але це менше половини від обсягу фінансування, передбаченого в цьому році на ремонт міжквартальних проїздів. Куди пішла інша частина виділених коштів залишається загадкою.

Сам керівник «Київавтодору» Олександр Густелев систематично не відвідує засідання антикорупційної комісії Київради і не надає депутатам перелік актів виконаних робіт по ремонту доріг за півтора року своєї діяльності. У комісії підкреслюють, що Густелев навмисно уникає їх засідання. Кожен раз, коли його запрошують на засідання, він виявляється «у відпустці» і з запитуваними документами ніхто ознайомитися не може. Окремі депутати вже відкрито закликають притягти керівника столичного «автодору» до адміністративної відповідальності.

Сам Густалєв залишається недоторканним через хороші відносини з чинним мером столиці Віталієм Кличком. За повідомленням окремих джерел в КМДА, Віталію Кличку важко звільнити людину, яку він «любить і поважає».

І це при тому, що на офіційному сайті СБУ повідомили про викриття керівництва «Київавтодору» на розкраданні сотень мільйонів бюджетних коштів. На наступний день після появи інформації про викриття керівництва Кличко і Густелев з трибуни Київради звинуватили правоохоронців начебто у наклепі.

Зазначимо, що і сам мер активно обіцяє покращити інфраструктуру столиці. За словами Кличка, через кілька років в Києві будуть оновлені всі дороги. Зокрема ремонт торкнеться важливих транспортних вузлів. Зокрема буде реконструйована Дарницька площа.

"Від тоді один із найбільш завантажених транспортних вузлів Лівого берега, через який щодня їздять тисячі автомобілів, не ремонтували. Всі ви бачите, що зараз площа потребує капітального ремонту", - сказав мер.

При цьому Кличко уникає відповіді на головне питання: чому ж до цього Дарницька площа ігнорувалася і востаннє оновлювалася майже 30 років тому?

Також ремонт і реконструкція торкнуться транспортної розв'язки на перетині бульвару Перова - проспекту Маяковського з проспектом Генерала Ватутіна; розв'язки на примиканні вул. Старонаводницької і вул. Лаврської до бульвару Дружби Народів (площа Героїв Великої Вітчизняної війни), а також на перетині бульвару Академіка Вернадського - вул. Академіка Єфремова з просп. Академіка Палладіна у Святошинському районі. Навесні 2018 року продовжаться роботи з будівництва вул. Сім'ї Кульженків (вул. Дегтяренка) на ділянці від вул. Лугової до Великої Кільцевої дороги і реконструкції проспекту Бажана. Продовжиться капітальний ремонт Набережного шосе на ділянці від мосту Метро до Поштової площі. У список доріг, які підлягають реставрації також потрапили: вул. Теліги, вул. Алма-Атинська від вул. Празької до вул. Літинської, транспортна розв'язка на перетині вул. Гната Юри з вул. Покотило (вул. Картвелішвілі). Продовжиться капітальний ремонт шляхопроводу на перетині проспекту Космонавта Комарова з бульваром Вацлава Гавела і шляхопроводу на перетині вул. Теліги з вул. Кирилівської.

Уточнюється, що основні ремонтні роботи почнуться навесні 2018 року і офіційно триватимуть 2-3 місяці, хоча реальний термін може розтягтися на значно довший термін, що створить додаткові незручності киянам.

Вартість робіт, за попередніми підрахунками, складе більше 63 млн грн. Причиною такого масштабного та дорогого ремонту є простою ‒ дорожній ремонт, особливо ямковий, за словами фахівців, це можливість для махінацій. Так вважає Володимир Бондаренко.

«Згадайте картину перед виборами в Київраду: здавалося, що асфальтували мало не весь Київ, все просто аплодували стоячи. Але ніхто тоді не звернув увагу, що під цими дорогами не поміняли гнилі труби. Уже сьогодні асфальт з них злазить, як короста, або його доводиться перекопувати, щоб усувати аварії», - сказав він.

За словами Бондаренко, масштаби махінацій у сфері дорожнього господарства надзвичайно великі.

«Коли говорять, що з будь-якої суми, виділеної на дорогу, до реального ремонту доходить в кращому випадку 25%, я в це вірю. Але і те, що реально доходить, часто використовується бездумно», - вважає Бондаренко.

Ситуація з дорогами в Києві залишається критичною, і постійні корупційні скандали всередині «Київавтодору», в сукупності з небажанням столичної змінити керівництво, натякають, що вирішення інфраструктурного питання в Києві відбудеться дуже не скоро.

- Вважаю, що фахівцям у цій галузі треба орієнтуватися на успішний досвід європейських столиць. Для початку треба відправити групу чиновників в одну з недорогих європейських країн, які розкажуть і підкажуть, як Києву налагодити систему ремонту доріг враховуючи фінансовий стан столиці, - вважає Тетяна Меліхова.

З одного боку, ми бачимо фасад з сотні мільйонів виділених коштів та імітації бурхливої діяльності «Київавтодору», в реальності ж отримуємо величезні затори, не маємо якісних доріг, а коштів платників податків загадковим чином завжди не вистачає.

У будь-якому разі, наслідки корупції в «Київавтодорі», як і завжди, в першу чергу відчують на собі прості кияни.

Якщо підсумувати, то сам собою напрошуєтьсявисновок: Києву потрібно вчасно організовувати тендери і проведення робіт, треба менше красти, долати корупцію на усіх рівнях. І це стосується не лише Києва, а й всієї України.

Гриневич Марія

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости