Поиск

​Конституційний суд може не погодити президентський проект змін до Конституції

Аби посилити дисципліну народних обранців, Президент запропонував записати у Конституції нові можливості для позбавлення їх мандату. Наразі Конституційний Суд вирішує, чи відповідатиме це Основному Закону.

Про це повідомляє телеграм-канал "Блог юриста".

Нагадаємо, що серед додаткових підстав дострокового припинення повноважень нардепа, що містяться у проекті змін до Конституції №1027, це «кнопкодавство» та часті прогули засідань. Також уточнюється, що у першому випадку для цього буде достатньо рішення просто суду, а у другому — тільки Верховного. Крім того, «сумісників» також зможе позбавити мандата тільки ВС.

Сьогодні КС розпочав слухання щодо відповідності даної ідеї вимогам статей 157, 158 Конституції. Й навряд чи він не побачить очевидних вад з точки зору «якості закону».

Зокрема, в частині «замаху на кнопкодавство». Адже не зрозуміло, на підставі яких доказів суд має встановити факт надання нардепом можливості проголосувати колезі замість нього. Залишив картку без догляду чи дав потримати її? І чи взагалі є сенс в існуванні такої підстави, якщо у першому читанні вже прийнятий проект №2148, що доповнює Кримінальний кодекс відповідною статтею. Адже нардеп і так втратить мандат після вироку щодо нього.

Так само розпливчастим є й формулювання прогулу, оскільки не зрозуміло, від якої кількості обраховуватиметься «третина засідань» комітету. Зокрема, чи рахуватимуть, наприклад, ті, що скликаються терміново і про які нардеп не був повідомлений заздалегідь?

Тож є імовірність, що КС поверне цей проект «на доопрацювання», аби не захаращувати Конституцію сумнівними положеннями.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

Комментарии