Поиск

КМДА пустить в столицю України партнера Кремля

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв зустрівся у Гельсінкі із віце-президентом фінської енергетичної компанії Fortum Хейкі Андерсоном щодо можливої співпраці після завершення контракту з Київенерго.

Про це повідомив депутат Київської міської ради Денис Москаль.

Депутат вважає, що присутність Fortum'у може збільшити вплив Російської Федерації на Київ і становить загрозу національній безпеці.

-Компанія Fortum з 2010 року співпрацює з «Росатомом». У грудні 2014 було прийнято рішення про спільне підприємство "Территориальная генерирующая компания" (ТГК-1). Fortum і «Росатом» реалізовують проект «Ханківі- 1» - побудову АЕС на території Фінляндії попри протести екологів. Саме Fortum врятував російський проект, який хотіли закрити через малу долю європейських інвесторів у будівництві. Розбудова енергетичних об'єктів - частина стратегії Кремля з експансії. Паралельно співпраця росіян з угорцями (проект «Пакш») і Туреччиною (проект АЕС «Аккую»). Fortum має вісім станцій у Росії. П'ять - у Челябінській і три у Тюменській областях. Фактично, КМДА пускає в столицю України партнера Кремля,

- заявив депутат.

Також Москаль звинуватив КМДА у намаганні заховати це від громадськості.

Як повідомляв Соцпортал, Кличко збирається відмовитися від послуг "Київенерго".

Комментарии