Поиск

КМДА може переїхати в новий офіс за $370 млн

Київські міськрада, міська держадміністрація та інші муніципальні і центральні органи влади можуть переїхати з Хрещатика та інших приміщень в бізнес-центр, повідомив гендиректор Київського інвестиційного агентства Олег Містюк.

Про це передає "Інтерфакс-Україна".

Представники органів влади столиці можуть переїхати в недобудований бізнес-центр з двох 27-поверхових веж класу "А" на перетині проспекту Перемоги та Повітрофлотського проспекту.

"Переїзд дозволить консолідувати муніципалітет і звільнити центральну частину міста від бюрократів з можливим перепрофілюванням (будівлі на Хрещатику) на офіси, в тому числі, для стартапів, айтішників, малого і середнього бізнесу", - пояснив Містюк в інтерв'ю агентству.

Містюк стверджує, що перевезення 26 департаментів КМДА з центру міста дозволять продати, реконструювати або здати в оренду близько 160 000 кв. м муніципальної нерухомості в умовах зростаючого попиту на офісну нерухомість в центрі Києва.

"Зараз власником (недобудованого БЦ) є виходець з KDD Group, проект повністю закредитований державним Укрексімбанком ... Ми вийшли на фінальну крапку в переговорах з власником і банком за комерційними умовами по фінансуванню добудови будівлі. Нам не вистачає тільки рішення Київради, яке дозволить підписати контракт на 370 млн доларів ", - зазначив Містюк.

Він додав, що отримано попередню згоду Міністерства фінансів закладати в бюджет міністерств відповідну статтю, яка дозволяє їм орендувати офіси там, де вони вважають за потрібне.

"Ми, зі свого боку, зробимо дисконт в нашій новій споруді. Уже є попередня комунікація з кількома міністерствами, що вони вважали за краще б сидіти в бізнес-центрі класу" А "і ефективно взаємодіяти між собою", - сказав гендиректор інвестагенства.

Містюк повідомив, що загальна площа нової будівлі становить 260 тис. Кв. м, орендна - 179 тис. кв. м, тоді як потреби муніципалітету оцінюються в 40 000 кв. м.

За його словами, деякі з міністерств вже висловили бажання працювати в бізнес-центрі поза центром столиці.

За оцінками Містюк, в загальному місто володіє близько 10,5 млн кв. м нерухомості, з яких значна частина - соціальні об'єкти (лікарні, школи, садочки), проте близько 1-2 млн кв. м можуть бути звільнені.

Як повідомляв Соцпортал, КМДА: тепло включене у 80% житлових будинків.