Поиск

Кличка попросили зберегти унікальну київську пам’ятку

Навесні 2015 року на Поштовій площі під час будівництва підземного торговельного центру розкопали стародавню вулицю часів Київської Русі. За оцінками археологів, дерев’яні споруди тут були зведені у ХI–XII століттях.

Одна з них могла бути майстернею з виготовлення жіночих прикрас зі скла, оскільки в ній знайшли свинцеву суміш, яку використовували у такому виробництві, а також шматки жіночого браслета. Крім того, в котловані знайшли залишки парканів XII століття, мостову, обриси садиб, датовані різними століттями земляні гідротехнічні та фортифікаційні споруди і безліч дрібних артефактів.

Про це йдеться у зверненні депутата Київської міської ради від ВО "Батьківщина" Олександра Поживанова на адресу голови КМДА Віталія Кличка.

Депутат переконаний, що ця унікальна знахідка є національним надбанням і заслуговує на детальне вивчення і збереження для сучасників і всіх наступних поколінь.

За його словами київська влада, інвестори та археологи на певний час знайшли компроміс та планували зробити реконструкцію кварталу XII сторіччя.

Зокрема, у 2016 році КМДА провела тендер на роботи по музеєфікації, який виграв Центр археології, тож планувалося створення підземного музею.

Проте, за інформацією Олександра Поживанова, кошти на музеєфікацію, які мала виділити міська влада після тендеру, так і не були виділені, а у плані забудови під музей планується виділити невеличкий простір без врахування реального розташування артефактів.

Тому, впевнений він, археологічні пам’ятки, які зараз займають близько тисячі квадратних метрів і є унікальними, будуть демонтовані.

- На підставі ст.13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» звертаюся до Вас з проханням терміново втрутитися в справу і посприяти збереженню унікальної пам’ятки світового значення, яка може стати одним з найцікавіших і найбільш відвідуваних місць Києва, - попросив депутат.

Крім того, він звернувся з проханням виділити кошти, необхідні для проведення досліджень та музею-реконструкції кварталу XII сторіччя.

Комментарии