Поиск

Кількість автомобілів у Києві зроста: стало відомо на скільки

За останні три роки кількість офіційно зареєстрованих автомобілів зросла більш ніж на 15%.

новини Києва, київські новини

Про це повідомляють Новини Києва. Соцпортал з посиланням на Департамент транспортної інфраструктури КМДА

- І це без врахування автівок на єврономерах., - йдеться у повідомленні.

Крім того, до 2023 року планується закупка понад 400 одиниць трамваїв, тролейбусів та електробусів

- Міську цільову програму розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки погодили на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. - розповіли у департаменті.

Програма пропонує сконцентруватися на сталій мобільності, тобто зосередитися на інфраструктурі для пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту. Раніше ж значну увагу приділяли лише розбудові нових автошляхів та автомобілецентризму. Через такі підходи у Києві за останні три роки кількість офіційно зареєстрованих автомобілів зросла більш ніж на 15%, і це без врахування автівок на єврономерах.

Програмою запропоновано такий порядок пріоритетності учасників дорожнього руху: маломобільні групи населення, пішоходи, велосипедисти, громадський транспорт, вантажний транспорт, індивідуальний транспорт, що рухається, індивідуальний транспорт, що стоїть. Пріоритет надаватиметься розвитку електротранспорту. Зокрема, пропонується об’єднати лівобережну та правобережну трамвайні мережі. Також планується встановити квоти на паркомісця у центрі та підвищити комфорт громадського транспорту.

- Загальний бюджет програми, розрахованої на п’ять років, складає 76,4 млрд грн. Більшу частину – 69,8 млрд – фінансуватиме місто, решту суми плануємо отримати з держбюджету, а також від інвесторів та кредиторів. Значну увагу, традиційно, буде приділено капітальному ремонту столичних автошляхів. Також у програмі закладені витрати на будівництво нових станцій метрополітену. Їх за 5 років має бути більше 20. У рамках розвитку міського громадського транспорту маємо до 2023 року закупити понад чотири сотні одиниць трамваїв, тролейбусів та електробусів, - зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Окрім того, цільова програма має на меті змінити модель управління транспортною інфраструктурою міста. Йдеться про впровадження систем безготівкової оплати проїзду в громадському транспорті та електронного квитка з широким набором тарифів. Також до процесу реалізації принципів сталої міської мобільності залучатиметься громада.

Нагадаємо, що:

скоро у громадському транспорті Києва почнуть рахувати пільговиків.

Облік пільговиків, які у Києві безкоштовно користуються громадським транспортом, будуть здійснювати за допомогою «Картки киянина».

Крім того, київські чиновники мають намір прибрати рекламні оголошення з дверей станцій метро, дверей та вікон вагонів, фрагментів оздоблення станцій.

За їх словами, реклами не повинно бути на вікнах та дверях у вагонах метро, на дверях вхідної групи метрополітену та мармурових фрагментах оздоблення станцій, не повинні бути брендовані станції-пам’ятки

Комментарии