Поиск

Київський суд відкрив сезон полювання на лося

Окружний адміністративний суд Києва не знайшов підстав для того, щоб залишати лося у Червоній книзі України. Скасував відповідний наказ Мінекології. Та дозволив полювання на цю рідкісну тварину.

Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу суду, передає Соцпортал.

 Київський суд відкрив сезон полювання на лося

Окружний адміністративний суд Києва скасував наказ Міністерства екології та природних ресурсів про занесення лося європейського до Червоної книги, а також визнав протиправним заходи з заборони полювати на цю тварину.

- Суд ухвалив рішення частково задовольнити адміністративний позов - визнав протиправними дії Міністерства екології та природних ресурсів України по вжиттю заходів щодо заборони полювання на лося, а також визнав протиправним та нечинним наказ даного Міністерства “Про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України (тваринний світ), - повідомили у прес-службі суду.

У суді пояснили, що однією з основних причин для скасування наказу Мінекології стало те, що у відповідному поданні Нацкомісії не наведено жодного наукового обґрунтування необхідності занесення тварини до Червоної книги України та не зазначено чітких даних щодо чисельності популяції та її динаміки.

Також, за інформацією суду, у матеріалах Нацкомісії вказано, що після 2009 року дослідження стану популяції лося в Україні не проводились, і Мінекології лише оголосило тендер з дослідженя популяції лося європейського.

Нагадаємо, зоозахисники звинуватили українського політика у лобіюванні інтересів бракон'єрів.

Комментарии