Поиск

​Київська ОДА самоусунулась від регулювання тарифів у приміському транспорті

У січні 2017 р. з акцій протесту та перекриття доріг у Вишневому розпочалась боротьба активної громади Київщини проти необгрунтованого підняття тарифів на приміському транспорті. Після малорезультативних засідань робочої групи при КОДА, що свідчить про намагання чиновників "заговорити" питання, за ініціативи низки організацій, в тому числі НВР "Правий сектор" Київської області, був сформований Київський обласний Штаб (далі-КОШ) "За справедливі тарифи". Завданням Штабу є об'єднання зусиль активістів та організацій усієї області для досягнення спільної мети.

11 квітня 2017р. відбулось засідання Антимонопольного Комітету України за участю представників КОШ "За справедливі тарифи". Серед присутніх були і представники обласних державних адміністрацій України та Міністерства інфраструктури Україні.

На засіданні головою Антимонопольного комітету України вкотре було зазначено, що більшість обласних державних адміністрацій самоусунулись від регулювання тарифів, мотивуючи це введенням в дію постанови КМУ №240 від 25 березня 2015 р., а також перекладаючи відповідальність за розслідування завищених тарифів на Антимонопольний Комітет. Однак, так як обласні державні та районні адміністрації є організатором транспортного сполучення в межах областей та районів, проводять конкурси для виходу компаній-перевізників на маршрут, вони повинні вимагати від іншої сторони дотримання умов договорів.

У зв'язку з цим АМКУ надав обласним держадміністраціям ряд рекомендацій, в тому числі:

1. Забезпечити перевірку вже укладених чинних договорів з перевізниками на наявність в їх вимогах вартості перевезення та порядок її зміни (підвищення). А за відсутності таких умов – ініціювати внесення відповідних змін до укладених договорів з перевізниками.

2. Забезпечити конкурсний відбір перевізників з урахуванням вартості їх послуг, за результатами якого укладати договори, у яких передбачається зокрема:

- вартість проїзду, за якою перевізники будуть здійснювати перевезення пасажирів автомобільним транспортом,

- умови, за якими можлива зміна перевізниками вартості тарифів та порядок ініціювання та внесення таких змін в умови договору.

3. Забезпечити виконання районними державними адміністраціями , які є організаторами перевезень– пунктів 1 та 2 цих рекомендацій.

НВР "Правий сектор" Київської області бере на себе зобов'язання перевірити виконання районними та обласною державними адміністраціями вказаних рекомендацій та повідомити про це громадськість.

Що ж стосується подальших кроків, то спільно з КОШ "За справедливі тарифи" вже сплановано ряд заходів. Запрошуємо небайдужу громадськість долучатися до спільної боротьби зі свавіллям у галузі пасажирських перевезень.

Комментарии