Поиск

Київраді пропонують внести зміни до регламенту засідань

Депутатська фракція “ВО “Батьківщина” у Київраді пропонує внести зміни до Регламенту Київради та забезпечити гарантоване право кожній фракції Київради на п’ятихвилинний виступ на початку пленарного засідання міської ради.

Відповідні зміни викладені у проекті рішення “Про внесення змін до Регламенту Київради”, затвердженого рішенням Київської міської ради від 07.07.2016 №579/579”.

Проект зареєстрований у Київраді. Ініціаторами змін до Регламенту є голова фракції Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” Володимир Бондаренко та секретар фракції “ВО “Батьківщина” Тетяна Меліхова.

“На відміну від Київради, Регламентом Верховної Ради України передбачено виступи депутатських фракцій/груп щотижня на початку ранкового пленарного засідання. На ці виступи у Верховній Раді України відводиться до 30 хвилин. Стаття 18 Регламенту Київради передбачає права депутатських фракцій Київради, але не дає їм права на оголошення заяв, повідомлень, пропозицій на початку пленарного засідання. А це важливо, адже депутатські групи/фракції можуть і мають оголошувати нагальні, критичні питання, які турбують громаду”, – заявив голова фракції “ВО “Батьківщина” у Київраді Володимир Бондаренко.

Проектом пропонується внести зміни в частину 3 статті 18 Регламенту Київради “Права депутатських фракцій Київради”, доповнивши її пунктом наступного змісту: депутати мають право “на оголошення заяв, повідомлень, пропозицій від депутатських фракцій (депутатських груп)”. А також внести зміни в частину 5 статті 35 Регламенту Київради, “Порядок розгляду питань порядку денного на пленарному засіданні Київради”, доповнивши її пунктом наступного змісту: “заяви, повідомлення, пропозиції від депутатських фракцій (депутатських груп) – 5 хвилин”.

“Мене обурює те, що мер використовує пленарні засідання для своїх звітів і витрачає час депутатів. У той же час депутатські фракції повинні просити слово на початку засідання у головуючого, бо вони не мають законного права оголосити заяву перед початком розгляду питань порядку денного. Це не правильно. Саме тому, на мою вимогу, на попередньому засіданні Київради головуючий В. Прокопів дав протокольне доручення регламентній комісії перевірити чи не порушує Регламенту Київради мер Києва, який щосесії звітує про свою діяльність за рахунок пленарного засідання. А також фракцією “Батьківщина” підготовлений проект рішення, який гарантує право на виступ депутатським фракціям/групам на початку засідання”, – наголосила Тетяна Меліхова.

Проект мають розглянути постійні комісії Київради з питань регламенту та депутатської етики і комісія з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків. Після розгляду проекту комісіями, він має бути винесений на розгляд чергового пленарного засідання сесії Київської міської ради.

Комментарии