Поиск

Київрада лобіює МАФіозний бізнес, - точка зору

Київрада не підтримала проект рішення, ініційований фракцією «Батьківщина» у Київраді «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 17.03.2016 № 237/237 «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві».

Рішенням пропонувалося виключити пункт №3 із попереднього рішення Київради.

- Ідеться про лобізм МАФіозного бізнесу в чистому вигляді. Не часто можна зустріти, щоб депутатська зала Київради була настільки консолідована проти врегулювання законодавства, як це сталося сьогодні, - прокоментував голосування Володимир Бондаренко.

У своєму виступі Володимир Бондаренко повідомив, що на сьогодні в місті на багатьох мережах, по яких, для прикладу, постачається питна вода для киян, встановлені різноманітні МАФи.

- Всі якось забули про те, що в Україні діє Закон, який забороняє встановлювати будь-які споруди в межах охоронних зон інженерних мереж, червоних ліній тощо. На практиці ми можемо побачити, що на інженерних мережах встановлюють не тільки кіоски, але й будують житлові будинки, - наголосив Володимир Бондаренко.

Він підкреслив, що наразі мова не йде про те, що ми боремося з малими архітектурними формами. Ідеться про те, що практика, яка сьогодні склалася повинна бути анульована.

Свого часу після завершення терміну обговорення регуляторного акту щодо Концепції розміщення МАФів, до нього (що неприпустимо) був внесений пункт №3, який дав можливість встановлювати торгові точки прямо на інженерних мережах з наданням певних гарантій – договорів на страхування ризиків.

- Ті, кому все ж таки дозволили встановити МАФи на інженерних мережах, і тих, хто уклав договори про страхування ризиків, ніхто не чіпатиме – вони і далі зможуть продовжувати свою діяльність. Мова йде про те, щоб заборонити подальше встановлення кіосків у таких місцях. Але поки діятиме це Положення, горе МАФіозі будуть і надалі встановлювати торгові точки на мережах. Тому даним проектом рішення запропоновано виключити пункт №3 із рішення Київради і поставити крапку у цьому питанні. Але більшості Київради ця ідея не припала до душі», - обурився Володимир Бондаренко.

Комментарии