Поиск

Київрада допоможе киянам погасити заборгованість за комунальні послуги

На одному з найближчих засідань Київрада голосуватиме за виділення з бюджету Києва для ОСББ та ЖБК фінансування на погашення заборгованості через різницю в тарифах у 2011 році.

Про це повідомив депутат Київради від ВО Батьківщина Володимир Бондаренко.

- Сьогодні на спільному засіданні комісії Київради з питань ЖКГ та бюджету ми проголосували за проект рішення «Про відшкодування різниці у нарахуваннях за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, наданих ПАТ «Київенерго» та ПАТ «АК «Київводоканал» об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельним кооперативам», - розповів він.

Депутат нагадав, що у 2015 році Київрада підтримала ініціативу фракції «Батьківщина» і виділила 13,3 млн. грн. на виплату різниці в тарифах для ОСББ та ЖКГ. Відповідна різниця у нарахуванні тарифів виникла, коли у грудні 2011 року міськрада ухвалила тарифи, які згодом були визнані незаконними і нечинними з моменту введення в дію.

- Водночас, невідшкодованою залишається заборгованість, яка виникла внаслідок того, що ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» виставляло ЖБК та ОСББ до оплати за спожиту теплову енергію не за показниками приладів обліку за спожиті Гкал теплової енергії та кубометри гарячої води, а по тепловому навантаженню, - відзначив депутат.

Водночас, за його словами, ЖБК та ОСББ (згідно з чинними в певний період часу тарифами) виставляли мешканцям до оплати рахунки за 1 Гкал та 1 куб. метр. За таких обставин, суми виставлені ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» ЖБК та ОСББ, перевищували суму коштів, яку відповідно до норм законодавства, повинно було сплатити населення.

- Крім того, зазначеним проектом рішення рекомендовано ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» та ПАТ «АК «Київводоканал» утриматись від нарахування додаткових штрафних санкцій та ведення претензійно-позовної роботи щодо стягнення штрафних санкцій, що утворились внаслідок нарахування ОСББ та ЖБК заборгованості за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання за періоди 2002 – 2010 та 2010 – 2014 рр. до здійснення відшкодування відповідно до рішення, - додав він.

Комментарии