Поиск

Київ може додатково отримати 14 тис. місць для паркування автомобілів

На розгляд депутатських комісій поступив проект рішення про виведення з тіні тисяч паркувальних місць у столиці.

В ході перевірки працівники КП «Київтранспарксервіс» виявили діючі паркувальні місця, які не мають відповідних дозвільних документів. На паркувальних майданчиках, роботу яких моніторили комунальники, були виявлені розбіжності між кількістю зазначених у документах та реально діючих паркувальних місць. Також комунальники виявили необхідність та можливість для розширення кількості паркувальних місць на перевірених майданчиках. В результаті перевірок в КП «Київтранспарксервіс» нарахували 14 тисяч нелегальних місць для паркування.

Кошти з оплати водіями паркування на цих місцях, а це за підрахунками експертів, до 2 млн грн. щомісяця або 24 млн грн на рік, йдуть повз бюджет міської громади до приватних кишень без сплати податків. Тому за ініціативи комунальників та громадськості на розгляд депутатів Київради був направлений проект рішення, який би вивів ці виявлені паркувальні місця через внесення відповідних змін до спеціального додатку №5 рішення Київради «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві» у легальну площину.

Відповідний проект рішення був переданий на розгляд двох комісій Київради: постійної комісії з питань транспорту, зв'язку та реклами та постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Після розгляду комісіями він має бути винесений на пленарне засідання Київради. Далі депутати вирішуватимуть, чи матиме Київ додаткові надходження від паркування, чи окремі особи і надалі продовжуватимуть збагачуватись за рахунок міста.

Легалізувати тисячі паркувальних міст постійно вимагали представники громадськості та члени Антикорупційної ради при Київському міському голові. Більше року тривав процес реєстрації даного проекту рішення. Тривалий час документ знаходився на розгляді профільного структурного підрозділу КМДА - Департаменту транспортної інфраструктури. 5 грудня 2016 року експерти групи «РПР – Київ» Реанімаційного пакету реформ опублікували відкрите звернення до Київського міського голови, в якому звертали увагу на необхідність легалізації тисяч паркувальних місць (). Пізніше ця ж сама вимога була озвучена на засіданні Антикорупційної ради 23 грудня 2016 року та зазначена в протоколі доручень Київського міського голови. Але потрапити до Київради сам проект рішення зміг лише через 5 місяців.

В той же час, як зазначають громадські експерти, внесення проекту рішення недостатньо. Комунальники з «Київтранспарксервісу» мають додатково розробити під всі нові паркувальні місця проекти схем організації дорожнього руху, щоб виключити можливі махінації та запевнити депутатів в тому, що легалізовані місця стануть джерелом додаткових надходжень для бюджету столиці, а не приватних кишень, та насправді будуть розташовані в необхідних та зручних місцях.

Комментарии