Поиск

Київ: встановлено новий пам'ятник гривні

"Металева" гривня встановлена на території Київського національного економічного університету. Ця "монета" номіналом 1 гривня під назвою "Гривня Всемогутня".

гривня

Величезних розмірів монета встановлена на спеціальному постаменті біля Київського економічного університету. Про це повідомив один з ініціаторів проекту Андрій Павловський. Гривня Всемогутня обійшовся нам у 300 тис. гривень. Меценатами виступили підприємці, студенти, працівники з різних сфер нашого життя і навіть пенсіонери. Нам знадобилося більше року, щоб втілити цей проект у життя.

Це було не просто, але ми вірили і продовжуємо вірити, що і енергія, і ті побажання, які вкладали люди в цю монету своїми коштами, будуть працювати тільки на благо нашої країни ", - написав Павловський.За його словами, ця монета символізує сильну українську економіку, розквіт соціального та економічного добробуту країни.

Павловський сказав:

І хочеться всім нам побажати процвітання України, щоб наші громадяни могли у себе в країні реалізувати свої мрії. У нас є глибока історія, і ми маємо прекрасне майбутнє. Нехай ця монета стане символом змін і достатку наших громадян. Хочеться побажати українській гривні міцності та сили. Добро переможе.

Такий же пам'ятник гривні був встановлений біля будівлі "Промінвестбанку" в Донецьку в 2005 році. Величезна монета в точності повторювала найбільш поширену класичну гривню, що вийшла в світ у 1995 році, активний тираж якої відбувався в 2001-2003 роках, і була єдиним пам'ятником гривні в Україні. А в 2015 році у окупованому Донецьку бойовики вкрали пам'ятний знак.

Тепер єдиний пам'ятник гривні знаходиться в Києві. Судячи з усього, йому доведеться стати новим символом удачі: щоб водилися гроші, потрібно потерти монету, що вже і роблять розглядаючі її люди.

Видання The Economist оприлюднив щорічні дані за рейтингом світових валют щодо індексу Біг-Мак. Згідно з результатами, вартість гривні недооцінена на 65,2%, а реальний курс по купівельної спроможності повинен бути в розмірі 9,68 гривні за долар.

У минулому році за індексом Біг-Мака, українська валюта недооцінена майже на 68%.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии