Поиск

Киян обурили скандальні проекти за завищеними цінами

Кияни масово обурюються через цілий ряд скандальних проектів міської влади за явно завищеними цінами.

Про це повідомляє "Сегодня.

За останній час жителів міста здивувало бажання мерії встановити в місті пам'ятник закоханим за 400 тис. гривень, закупити шахи на 3,6 млн грн і поставити флагшток за 50 млн грн. Проти останнього бажання навіть з'явилася петиція на сайті Київради.

Флагшток заввишки 75 метрів за 50 мільйонів

За планами влади, флагшток заввишки 75 метрів може з'явитися на території Нацмузею історії України у Другій світовій війніе. З міськбюджету планують виділити 50 млн гривень!

"Як можна витрачати стільки грошей на флагшток ?! За ці кошти можна двічі провести реконструкцію парку Кіото", – скаржиться киянка Марина Хмелевська.
"Флагшток, звичайно, потрібен, але його вартість аж надто велика. Профільні фахівці стверджують, що навіть з урахуванням того, що конструкція не проста, сума завищена як мінімум на 50%. На жаль, майже у всіх роботах, які проводяться за рахунок бюджету, є корупційна складова, зокрема на закупівлю і підрядні роботи", – пояснив президент Інституту реформ і розвитку Києва Олександр Вовченко.

Правда, мер Києва Віталій Кличко здивувався звинуваченням киян з приводу флагштока. Він заявив, що Державний прапор – один із символів України та її оберіг, а з приводу вартості пояснив: "Установка металевої конструкції заввишки 75 метрів і вагою 85 тонн – це і складні інженерні роботи, і облаштування території". Що стосується будівництва на схилах Дніпра – проект поданий на узгодження в ЮНЕСКО.

Закохані біля РАГСу

Ще один проект, який критикують - створення і встановлення скульптури "Закохані наречені" вартістю 400 тис. грн. Її планують встановити біля загсу в Шевченківському районі. Створення скульптури реалізується в рамках Бюджету участі.

"Установка скульптури надасть можливість підвищити рівень естетичного зовнішнього вигляду держоргану. Скульптура є гідним арт-об'єктом для фотосесій і буде приносити естетичне задоволення", – вважає ініціатор цього проекту.
"Віддали б ці гроші на медицину – щоб хоч медикаменти в лікарнях були", – кажуть кияни.

У Київраді пояснюють, чому виділили кошти.

"Якщо проект набрав достатню кількість голосів від киян, значить їм це необхідно", – пояснив депутат Київради Олександр Поживанов.

За його словами, бюджет іноді розподіляється недоцільно.

"На програму розвитку туризму виділяється на наступний рік близько 40 млн грн, і левову частку цих грошей спрямують на рекламну продукцію, але при цьому місто не має необхідної для туристів інфраструктури, наприклад елементарних покажчиків на вулицях", – зазначив Поживанов.

Тим часом Київрада прийняла рішення виділити 250 тисяч гривень на конкурс зі створення ... талісмана для Києва. Його хочуть презентувати влітку в столиці на день проведення фіналу Ліги Чемпіонів.

Шахові набори

Також обговорюють кияни плани міста закупити 260 шахових наборів (250 турнірних і 10 вуличних шахових комплектів). Ціна закупівлі становить 3,6 млн грн.

В оголошенні в електронній системі державних закупівель ProZorro детально описано якими мають бути шахи: "Комплекти вуличних шахових фігур повинні бути зроблені з пластика, розмір короля – не менше 90 см, а пішаки – 70 см".

В оголошенні також сказано, що кожен турнірний шаховий комплект повинен бути зі спеціальним вкладишем для зберігання кожної фігури. До набору входять електронні шахові годинники. Всі комплекти будуть спрямовані в міські школи.

"Шахи – прекрасна ініціатива. Дітей потрібно зацікавлювати до таких видів спорту. Але тут теж питання до суми, вона явно завищена", – вважає Олександр Вовченко.

У департаменті науки і освіти КМДА, вчора ситуацію з шахами не змогли прокоментувати.

"Є ймовірність, що сума завищена, будемо з'ясовувати", – пояснив депутат Вадим Васильчук, член комісії Київради з питань освіти.

Як повідомляв Соцпортал, у столиці з'явилося більше 20 нових скверів.