Поиск

Каталонська компанія створює черевики з бананових волокон

До сьогодні асоціації між взуттям і бананами були не дуже позитивними. При поєднанні цих двох речей, всі згадують свої невдалі ковзання на банановій шкірці

Але інженери, ремісники і дизайнери з іспанської компанії Indianes назавжди пов'язали взуття і банани воєдино, зайнявшись виробництвом біорозкладаного взуття з бананових волокон. Вони розробляють і виробляють зручне взуття, призначене як для повсякденного життя, так і для подорожей, акцентуючи увагу на прозорості та екологічності свого виробництва.

Назва Indianes уособлює людей, що знаходяться в пошуках нових можливостей, місць і горизонтів. За кілька років творцям екологічного стартапу вдалося зібрати під загальним брендом професійних ремісників і взуттєвиків з великим досвідом роботи. Саме виробництво розташовується в місті Ельче Валенсийского спільноти, а в Барселоні знаходиться головний офіс, де розробляються нові моделі і дизайнерські рішення. Єдиний шоу-рум, де можна помацати і приміряти моделі, є поки тільки в каталонській столиці. Зате завдяки інтернет-магазину, екологічеа взуття вже розлітається по Іспанії і всьому світу.

Перший виробничий крок робиться не в Каталонії або Валенсії, а в спільнотах, що спеціалізуються на зборі та обробці бананів в горах далекої Колумбії. Місцеві ремісники, що володіють великими знаннями древніх методів вилучення натуральних волокон, тісно співпрацюють з барселонської компанією, яка відповідає за те, щоб дати нове життя відходам бананового сільського господарства. Процес перетворення кілограмів відходів в текстильну сировину був довгим і трудомістким, однак спільною працею вдалося створити 100% натуральний, біорозкладаний матеріал без додавання шкідливих хімічних речовин. Його виробництво не вимагає використання великої кількості води, енергії, пестицидів, а значить, є абсолютно безпечним для навколишнього середовища.

Крім того, текстильна технологія, яку використовує компанія з Барселони, дозволяє створювати додаткові деталі для взуття, використовуючи клейкі речовини на водній основі, завдяки чому всі деталі можуть розкладатися протягом двох років. Витрата води для виготовлення біорозкладаної взуття порівняно нижче, ніж для взуття з бавовни, при виробництві якої використовується понад 1000 літрів води в розрахунку на кожну пару. Підошва всіх моделей взуттєвої марки Indianes зроблена з натурального каучуку, перший шар устілки на 95% складається з разлагаемого поліуретану, а другий шар - з органічної бавовни зі спеціальною антибактеріальної формулою.

На їхньому офіційному сайті також представлені моделі, зроблені з волокна конопель, перероблених пластикових пляшок і натуральної шкіри з природною пігментацією. Крім того, компанія заохочує переробку старого взуття, даруючи знижку в 10 євро за кожну здану пару. Виробники обіцяють переробляти зібрану взуття, щоб створювати нові підошви для своїх моделей.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.

Ще цікавого. Всі приколи дня читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі.

Комментарии