Поиск

Юристи: Україна отримає перемогу над РФ в суперечці про транзит

Українська сторона отримала перевагу в зв'язку з рішенням третейської групи по транзиту. Тепер є всі умови розгляду справи на користь україської сторони, вважають експерти.

Суд

Це стосуэться "дзеркальної суперечки" "DS 525: Україна — Заходи, що стосуються торгівлі товарами та послугами", в якому Україна вже виступає як відповідач. У ньому Російська Федерація планувала оскаржити санкції, затверджені Радою національної безпеки та оборони України, а також заборону імпорту товарів із Росії, застосовану Кабміном України.

Альона Омельченк, партнер, керівник практики міжнародної торгівлі юридичної фірми "Ільяшев і Партнери" каже:

Українська сторона тепер має сильну позицію з урахуванням останнього рішення третейської групи з транзиту. Україна також зможе вдатися до посилання на ту саму ст. XXI(b)(iii) ГАТТ 1994 р. і доводити відповідність тим самим критеріям, які довела Росія, а саме: 1) об'єктивний характер надзвичайного стану (зв'язок з інтересами оборони або підтримки порядку); 2) відповідність строків заходів тривалості надзвичайній ситуації; 3) слідування принципу добросовісності, що його розуміють як спрямованість заходів на захист інтересів безпеки, а не на уникнення зобов'язань у сфері торгівлі (неприпустимість протекціонізму); 4) відповідність мінімальному критерію причинно-наслідкового зв'язку між заходами й метою, — зазначає експерт. — Перше вже було встановлено третейською групою, друге підтверджується датами прийняття актів і дії заходів, третє й четверте неважко довести за аналогією з російською позицією в DS512.

Тепер є всі умови розгляду справи на користь україської сторони, кажуть експерти.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии