Поиск

​Юлія Тимошенко: Українцям – український газ за вдвічі нижчою ціною

Одразу після перемоги на виборах новий президент подасть до парламенту законопроект про зміну порядку забезпечення населення газом. Українці отримають газ власного видобутку за вдвічі нижчою ціною, що суттєво зменшить видатки на житлово-комунальні послуги.

Про це лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила в прямому ефірі ток-шоу “Свобода слова” на телеканалі ICTV.

Лідер партії “Батьківщини” пояснила, що від моменту здобуття Україною незалежності та до 2014 року існував порядок, за яким український газ власного видобутку віддавали на потреби населення “за українськими цінами”. Його як вистачало 10 років тому, так і вистачає зараз. Сьогодні Україна видобуває тільки на державних підприємствах – 16.4 млрд кубометрів газу, а люди на всі свої потреби (тепло, гаряча вода) використовують лише 15.8 млрд кубометрів. Саме тому законопроект, який поверне український газ українцям стане одним з перших, що подасть новий президент. Це також дозволить знизити ціну блакитного палива щонайменше вдвічі, причому зробити це можливо впродовж місяця.

Юлія Тимошенко зазначила, що реальна ціна на газ, за бухгалтерією “Укргазвидобування”, враховуючи вартість видобутку газу, якщо взяти всі податки та додати ще 30% рентабельності, транспортування і 30% прибутковості для розвитку галузі – 3,55 грн за кубометр, “а українцям продають сьогодні газ по 8.55 грн”.

В свою чергу, народний депутат від “Батьківщини”, голова Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін на засіданні Погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій і комітетів заявив, що «Батьківщина» вимагає проголосувати у парламенті постанову, що скасує подорожчання газу і запровадить мораторій на його подальше підвищення. Це єдине, що наразі може зробити парламент до обрання нового президента.

Андрій Кожем’якін, народний депутат від Батьківщини: Верховна Рада пішла на канікули так і не зробивши домашнього завдання – не захистила людей від рішення команди Порошенка підвищити ціну на газ для населення. Як наслідок – багато громадян в ці святкові дні змушені були обирати: купувати дитині подарунок чи оплачувати комунальні послуги

Як зазначила Юлія Тимошенко, головне завдання нового президента – запустити економіку. І для цього потрібно зробити декілька важливих кроків. Першим і буде зниження ціні на газ вдвічі і зменшення тарифів. На це потрібна лише політична воля. А ось наступні кроки, передбачені в Новому економічному курсі, дозволять провести:

  1. зміну фінансової політики країни - держава має відновити повний контроль держави над Нацбанком і запровадити реальний механізм зупинення інфляції, щоб вона припинила бути основою для фінансових пірамід НБУ;
  2. зміну кредитної політики: українські підприємці зможуть отримати довгостроковий кредит у банку для розвитку своєї справи, під страховку, а не під застави, та під 3-4% річних, як у Європі, а не під 20%, як є в Україні;
  3. зміну податкової політики: замість податку на прибуток буде податок на виведений капітал, ПДВ замінить податок на продаж, а для аграріїв буде запроваджено єдиний податок на землю. Загалом, податкове навантаження може бути знижено вдвічі і нова система дозволить підняти економіку швидкими темпами.

Комментарии