Поиск

Юлія Тимошенко розпочне перемовини з МВФ про зниження ціни на газ для населення

Під час Мюнхенської безпекової конференції лідер партії «Батьківщина» і кандидат в президенти України Юлія Тимошенко провела зустріч із Директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Головною темою зустрічі була соціальна-економічна ситуація в Україні. Сторони детально обговорили перспективи економічного розвитку нашої держави та питання співробітництва між Україною та МВФ. Окремо йшлося про пріоритети та виклики на шляху впровадження реформ в Україні після президентських виборів.

Юлія Тимошенко наголосила на необхідності продовження співпраці з МВФ з урахуванням реальної ситуації в економіці та соціальній сфері. Відносини необхідно продовжувати, але на умовах, які не шкодитимуть інтересам українців.

- Покладіться на наше мистецтво переговорів з Міжнародним валютним фондом. Ми будемо разом, але будемо в правильних межах співпраці в Україні. І нинішні економічні показники, я думаю, також будуть підставою для того, щоб МВФ замислився над новою програмою для України з новим президентом і новим урядом, - заявила вона.

Лідер партії «Батьківщина» зазначила, що її команда через півроку після перемоги на президентських виборах планує виграти і парламентські. А тому вона ніколи б не гарантувала дворазове зниження тарифів, якби точно не мала механізму, як це можна зробити.

- Але я водночас не дозволю нікому брати ціни на газ монопольні, неринкові, які затверджені не ринком, а урядом, які мають 300% рентабельності. В той час, коли українці мають сьогодні середню заробітну плату 300 доларів на місяць і середню пенсію десь на рівні 65 доларів на місяць. І тому все буде збалансовано, галузь газова буде абсолютно прибутковою, навіть в цьому не сумнівайтеся, - додала Тимошенко.

На українському ланчі під час Мюнхенської безпекової конференції кандидат у президенти висловила впевненість, що їй вдасться переконати МВФ у доцільності зниження тарифів для населення щонайменше вдвічі, яке нова влада планує здійснити одразу після інавгурації.

В свою чергу, народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин, коментуючи Мюнхенську зустріч Юлії Тимошенко та Крістін Лагард, зазначив, що МВФ готовий обговорювати нові умови співробітництва з Україною, які передбачатимуть зниження ціни на газ для населення. Команда Юлії Тимошенко завжди декларувала готовність продовжувати співробітництво із Фондом, однак на умовах, які враховуватимуть реальний стан економіки та рівень доходів людей.

- Наша розмова стосувалася поточної економічної ситуації в Україні та необхідності продовження реалізації програми економічних реформ у межах угоди Stand-by з МВФ, включаючи боротьбу з корупцією, - зазначила Крістін Лагард, директор-розпорядник МВФ.

Нагадаємо, що 15-16 лютого Юлія Тимошенко та Григорій Немиря брали участь у заходах Мюнхенської безпекової конференції, яка проходить у м. Мюнхен (Німеччина).

Комментарии