Поиск

Юлія Тимошенко: Першим рішенням новий президент знизить ціну на газ для населення

Першим рішенням нового президента має стати вето на всі постанови, якими встановлено непосильні, необґрунтовані ціни на український природний газ для людей.

Про це лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила під час програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

Лідер партії «Батьківщина» пояснила, що тарифи – це абсолютна монополія, це ще один величезний податок, від якого люди не можуть ухилитися.

Юлія Тимошенко переконана, знизити тарифи можливо і для підтвердження цього навела декілька цифр. Так, наприклад, за бухгалтерією «Укргазвидобування», собівартість видобутку українського природного газу з надр становить 1 грн за кубометр. Якщо додати податки, транспортування, 30% рентабельності, то ціна становитиме 3,55 грн. Проте, постановою уряду ціну на газ для населення становить 8,55 грн за кубометр, тобто в два з половиною рази вище.

Лідер партії «Батьківщина» зауважила, що встановлена сьогодні ціна на газ не має нічого спільного з ринковою. Бо у світі не існує більше іншої країни, де ринкова ціна на газ встановлювалась би постановою уряду, як в нас. Ринкова ціна має встановлюватися ринком.

Юлія Тимошенко, лідер партії «Батьківщина»: «Встановлення тарифів – це одна з найбільш корупційних моделей, яка є в країні. Через тарифи витягнули останні копійки з кишень родин»

Юлія Тимошенко нагадала, що держкомпаніями щорічно видобувається понад 16 млрд кубометрів газу, а рівень споживання населенням – 15 млрд кубометрів. Це означає, що українського газу вистачає навіть із надлишком. Відповідно, нова влада зможе вдвічі знизити ціну на газ, зберігаючи прибутковість галузі і рівень видобутку.

Нагадаємо, що ще місяць тому, 19 листопада, під час Погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій та комітетів, лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко пояснила, що причина підвищення рішенням Порошенка ціни на газ не в МВФ. А в тому, що саме в той час, коли тарифи підвищуються, президент переписує на своє корупційне оточення вітчизняні газові родовища, розвідані за рахунок держави.

Юлія Тимошенко навела дані журналістського розслідування, за якими Свистунківсько-Червонолуцьке газове родовище було переписане на керівника порошенківського СПА-центру Олега Ольхового, через переоформлення ліцензії на видобуток українського газу на компанію ТОВ «Аркона Газ-Енергія»..

Комментарии