Поиск

Юлія Тимошенко: Доступні кредити та єдиний податок дозволять селянам стати господарями на власній землі

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила на Всеукраїнському земельному форумі, що держава повинна створити умови для розвитку малих і середніх сільськогосподарських фермерських підприємств, замість того, щоб захищати інтереси великих латифундистів.

Тимошенко, продаж землі

Вона застерегла, що президентом може стати людина, яка пропонує впровадити вільний ринок землі. Тому аграрії для захисту прав мають взяти участь в парламентських виборах і виставити кандидатів на мажоритарні округи. Перш, ніж відкривати ринок землі, потрібно створити умови для захисту сільгоспземлі. До цього мораторій має бути продовжений.

Тимошенко не виключає: в Україні може бути впроваджена французька модель поводження з сільськогосподарською землею, де надаються ексклюзивні права на її придбання тим, хто багато років працює на ній. Політик закликала запровадити страхові фонди і кредити для аграріїв під низький відсоток – з нинішніх 20% до 5%, як в інших країнах.

- Можна брати кредити, але не під застави, а виключно під спеціальне страхування кредитів. А відсоток річних має бути знижено з 20%, як є зараз, принаймні до 5%, як в інших країнах, - пояснила вона.

Новий курс Юлії Тимошенко передбачає запровадження єдиного податку на гектар землі та детінізацію системи обробки, створення спецпрограм щодо виведення нашої готової агропродукції на світові ринки збуту і захист внутрішнього ринку сільгосппродукції.

Політик закликала об’єднувати зусилля та захищати українську землю.

- Я і моя команда — ваші партнери. У питанні того, що потрібно робити для захисту землі, — можете на нас розраховувати, - додала вона.

Комментарии