Поиск

Європейські країни та США підтримали Україну на засіданні Радбезу ООН

Зокрема, представники цих країн під час засідання провину за кризу у Керченській протоці поклали на РФ. Водночас, позицію Росії підтримали представники Кот-д'Івуару, Казахстану, Болівії, Перу, Кувейту, Ефіопії і Екваторіальної Гвінеї.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Українську правду.

Європейські країни та США підтримали Україну на засіданні Радбезу ООН

Постпреди США і країн Європи в Радбезі ООН звинуватили Росію в порушенні норм міжнародного права під час захоплення українських кораблів у Керченській протоці 25 листопада.

Так, США, Велика Британія, Франція, Німеччина, Польща, Швеція і Нідерланди висловились на підтримку України. Представники цих країн дійшли згоди, що російські військові порушили норми міжнародного права, атакувавши і захопивши українські кораблі в Керченській протоці. Також вони нагадали, що цей інцидент стався на тлі незаконної анексії Криму Росією.

При цьому друга група країн в Радбезі не поклала провину в ситуації, що склалася, на Росію. Постпреди Китаю, Кот-д'Івуару, Казахстану, Болівії, Перу, Кувейту, Ефіопії і Екваторіальної Гвінеї закликали обидві сторони утриматися від ескалації конфлікту і дотримуватися мінських угод.

Нагадаємо, Україна в ООН закликала накласти санкції на порти РФ в Азовському морі.

Комментарии