Поиск

Януковичу висунули звинувачення в конституційному перевороті

Генпрокуратура повідомила екс-президенту Віктору Януковичу й екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу про підозру в захопленні державної влади. Справа стосується зміни Конституції у 2010 році.

Про це повідомив Генпрокурор Юрій Луценко у Facebbook.

"Департаментом спеціальних розслідувань ГПУ розслідується справа Конституційного перевороту 2010 року, який призвів до захоплення державної влади шляхом розширення неконституційним способом повноважень Президента України за рахунок звуження ролі й повноважень Парламенту та Уряду. На підставі зібраних доказів повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 109 КК Україна екс-президенту В.Януковичу та екс-міністру юстиції О.Лавриновичу в здійсненні спільно з іншими особами захоплення державної влади, зокрема шляхом вжиття заходів щодо незаконної, без рішення єдиного органу законодавчої влади в Україні - Верховної Ради України, зміни чинної Конституції України у спосіб внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року та його офіційного опублікування", - написав у фейсбуці генпрокурор Юрій Луценко.

Нагадаємо, справу проти Януковича про захоплення влади неконституційним способом через зміну Конституції у 2010 році Генпрокуратура почала розслідувати в березні 2014 року. Серед фігурантів справи були судді Конституційного суду, які ухвалювали рішення, проте в травні цього року стало відомо, що ГПУ не змогла зібрати доказів для їх переслідування.

Як повідомляв Соцпортал, НАБУ розслідує закупівлю поліцією автомобілів Mitsubishi Outlander.

Комментарии