Пошук

Експерти стверджують, що деякі овочі можуть знижувати тиск

Підвищений артеріальний тиск фіксується майже у половини європейців старше 50 років. Більшість з жертв гіпертонії навіть не знають про її наявність, оскільки хвороба розвивається без симптомів. І якщо не користуватися тонометром, то через роки можна зіткнутися з такими смертельно небезпечними ускладненнями, як інсульт та інфаркт. На щастя, збалансована дієта забезпечує потужний захист від стрибків тиску. Принаймні про це говорять медики. І наполягають, вживання певних овочів - значно підвищить шанси на нормальний тиск впродовж усього життя.

Здатність деяких овочів знижувати артеріальний тиск доведена в ході клінічних досліджень. В першу п'ятірку таких овочів входять: картопля, батат, спаржа, шпинат, а також капуста. Всі вони дуже багаті калієм, а він зменшує артеріальний тиск за рахунок протидії негативному впливу солі.

Технічно наші нирки можуть контролювати артеріальний тиск за рахунок зменшення кількості рідини, що скупчується в організмі. Відомо, що чим більше цієї рідини, тим вище тиск. Нирки борються з цим фільтруючи кров і забираючи надлишкову рідину, яка потім у вигляді сечі надходить в сечовий міхур. Даний процес являє собою вплив балансу натрію і калію, за допомогою якого вода проходить через стінки клітин з кровотоку в спеціальний збірний канал, який і веде в сечовий міхур. Сіль підвищує кількість натрію в кровотоці, що руйнує цей баланс. А овочі не тільки його відновлюють, але і роблять більш корисним для здоров'я за рахунок калію.

Про секрети здоров'я і молодості читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі

Комментарии