Поиск

Який період роботи беруть за основу для розрахунку пенсії

Основним складником під час нарахування пенсії є заробітна плата

Законодавство України передбачає, що під час розрахунку пенсії враховують заробітну плату (дохід) за ввесь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Це передбачає Закон «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (стаття 40, п. 1).

Однак пенсіонер, у якого страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше ніж 60 місяців, для розрахунку пенсії може враховувати заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв. Проте це необхідно підтвердити довідками про заробітну плату первинними документами.

Крім того, у випадку, якщо страховий стаж менше, ніж це передбачено п. 1 ст. 40 зазначеного вище Закону, потрібно враховувати заробітну плату за фактичний страховий стаж.

Довідка:

У 2017 році в Україні була прийнята пенсійна реформа. Вона "осучаснила" виплати нинішнім пенсіонерам, але різко підняла необхідний страховий стаж з 15 до 25 років. У 2028 року для отримання пенсії в 60 років необхідно буде мати 35 років стажу. Якщо він буде в проміжку між 25 і 35 роками, то на пенсію людина вийде в 63. А між 15 і 25 - в 65 років. При стажі менше 15 років можна буде розраховувати лише на соцдопомогу, яка буде не більше прожиткового мінімуму.

Всі новини про пенсії в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии