Поиск

Як за Зеленського змінюватиметься розмір пенсій

Збільшення пенсійних виплат відповідно до підвищення цін стало автоматичним.

З 2019 року індексація пенсій буде проводитися щорічно в березні.

Більшості категорій пенсіонерів пенсії індексували саме в цей період. У липні мінімальні пенсії зросли, а також були додані виплати тим людям, які мали робочий стаж понад 30 років, але з-за маленьких зарплат тепер отримують мінімальні пенсійні виплати, пише Знай.

Ще одне підвищення пенсій заплановано на грудень цього року. Мінімальна пенсія в Україні пов'язана з прожитковим мінімумом, який перераховують двічі в рік: липні і грудні. З цим чинником пов'язані надбавки до пенсії у липні та грудні.

Як обчислюється пенсія для індексації

Пенсія обчислюється в Україні за незмінною формулою, яка вважає тривалість страхового стажу (трудовий стаж з 2004 року прирівнюється до страховому), розмір отримуваної зарплати (коефіцієнт заробітної плати), а так само рівень середньої зарплати по країні.

Перші два показники індивідуальні для кожної людини, а третій і останній показник є універсальним для всіх громадян. Саме рівень середньої зарплати в країні і будуть переглядати щорічно. Передбачається, що за його рахунок і буде збільшуватися основний розмір пенсійних виплат.

Нагадаємо, що віце-прем'єр Павло Розенко повідомив про те, що в Україні березні 2020 року пройде ще один масовий автоматичний перерахунок пенсій у рамках пенсійної реформи. За словами прем'єра, березневе підвищення пенсії буде залежати від прийнятого восени новим урядом державного бюджету.

Подписывайтесь на наш Youtube-канал, чтобы не пропустить новые видео на остросоциальную тематику.

Все новости о пенсии в Украине читайте в разделе #Соціалка на Соцпортале.

Комментарии