Поиск

​Як взимку платити менше за електроенергію: 9 порад

Зимовий пік електроспоживання починається у грудні. З грудня по лютий населення споживає електроенергії у 1,5 рази більше, ніж в інші пори року. Виникає питання: як заощадити?

Як взимку платити менше за електроенергію: 9 порад

  • Перевірте, щоб на вікнах та дверях не було щілин, замініть гумові ущільнювачі, відрегулюйте фурнітуру та доводчики – це дозволить зменшити тепловтрати.
  • Переконайтесь, що вимикачі та розетки щільно прилягають до стін, а отвори для кондиціонерів герметично закриті і не утворюють протягів.
  • Використовуйте електрообігрівачі із урахуванням площі опалюваного приміщення.
  • Віддавайте перевагу більш ефективним обігрівачам: конвекторним, керамічним та інфрачервоним замість «прожерливих» масляних та тепловентиляторів.
  • Подбайте, щоб холодильник стояв подалі під радіаторних батарей, стояків опалення та електрообігрівачів.
  • Взимку світловий день є коротшим, отже електроосвітленням люди користуються частіше. Замініть звичайні лампи розжарювання на LED-лампи, що споживають до 10 разів менше електроенергії.
  • Вимикайте світло, якщо не знаходитесь у приміщенні. Завдяки датчикам руху можна також знизити споживання електроенергії, адже світло буде вмикатись тільки при необхідності.
  • Встановлення двозонного лічильника, що входить до набору Розумний Watt, дозволить сплачувати вдвічі менше за електроенергію, що споживається з 23:00 до 07:00.
  • Зі смарт-розеткою можна програмувати вмикання/вимикання енергоємних приладів у потрібний час. Наприклад, налаштувати роботу бойлера у години, коли діє вдвічі дешевший тариф для власників двозонних лічильників.

- Ми хочемо бути корисними для наших клієнтів, тому пропонуємо встановлення енергоефективного набору «під ключ». За допомогою двозонного лічильника, смарт-розетки та сучасних LED-ламп, які входять до набору, ви побачите економію уже з першого дня використання. Щомісяця, в середньому понад 250 наших клієнтів обирають набір Розумний Watt, – сказав директор YASNO у Києві Віктор Мельников.

Нагадаємо, з листопада постачальник електроенергії «Київські енергетичні послуги» працює під новим іменем YASNO.

Як повідомлялося, на початку грудня в Києві кілька будинків відключили від електропостачання через заборгованість за спожиту електроенергію обслуговуючими організаціями.

- Компанії не розраховувалися у повному обсязі з постачальниками універсальних послуг, після чого вони потрапляли до постачальника останньої надії. Постачальник останньої надії має можливість постачати електроенергію за тарифом, який вище майже на 1 грн від постачальника універсальних послуг і тільки протягом 3 місяців. Коли компанія не розраховується з постачальником останньої надії ми змушені відключати будинок від електропостачання, - прокоментувала представниця департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Віра Радченко

За її словами, не всі розуміють, що у вартість обслуговування будинку входить електропостачання ліфтів і місць загального користування.

- Деякі будинки в місті Києві вже відключені від електропостачання, наприклад, електроенергії ліфтів. Деякі можуть опинитися в такій ситуації вже на цих вихідних" - зазначила Радченко.

За словами представника ДТЕК Київські електромережі, заборгованість населення за електроенергію у Києві складає 120 млн грн, а заборгованість юридичними особами – 240 млн грн.

- Мешканці, у яких є прямі договори у квартирах, вони від цього не страждають. Страждають тільки від відключення ліфтів, освітлення під’їздів і, якщо є, відключаються насоси відкачування і індивідуальні теплові пункти, до яких не постачається електроенергія, - зазначила Радченко.

За словами радника заступника голови КМДА Петра Пантелеєва Олексія Тихонова, проблеми з заборгованістю у столиці не лише за електроенергію, а і у сфері газу.

- На даний момент У КМДА немає можливості якимось чином втручатися у дану ситуацію, бо це стосунки між суб’єктами господарювання і споживачами. Але ми проводимо консультації з мешканцями будинків і допомагаємо їм створювати ОСББ, - зазначив Тихонов.

За його словами, мешканці повинні виділяти представника від будинку, який буде слідкувати за тим, куди компанія витрачає гроші.

- В цілому ситуація критична і без змін в діючому законодавстві і без інформаційної кампанії може призвести до тяжких наслідків, - зазначив представник КМДА.

Всі київські новини в розділі #Київград на Соцпорталі

Комментарии