Поиск

Як влаштований найбільший в Європі притулок для тварин

Щорічний бюджет притулку Берлінського союзу зазисту тварин - 8 млн євро

17 серпня відзначається Всесвітній день бездомних тварин.

Майже 200 штатних співробітників на півтори тисячі кішок, собак, папуг, кроликів, мавп. Притулок Берлінського союзу захисту тварин - це місто в місті. Про це розказує DW.

На східній околиці Берліна, на площі в 16 гектар (що приблизно відповідає 22 футбольним полям) розкинувся будинок для всіх тих, хто став не потрібен своїм господарям, кого конфіскувала поліція або митниця, хто був об'єктом наукових експериментів. Кому пощастить - той тут на час, кому немає - назавжди.

Зараз в столиці стоїть спека. Змії поховалися в глибині свого тераріуму, у кішок післяобідній тиха година. Навіть мавпи, зазвичай дуже живі, повільно і ліниво підбирають з землі кинутий ним через ґрати огорожі арахіс. Мешканцям берлінського притулку для тварин так жарко, що вони звели до мінімуму зайві рухи.І тільки собаки поводяться як зазвичай, намагаючись кинутися до кожного, хто входить в їх павільйон. Вони гавкають, виють, встають на задні лапи, пронизливо дивляться в очі відвідувачам. Вони не втрачають надії - надії на те, що хтось забере їх з собою. У новий будинок.

Найбільше у притулку - кішок. їх приблизно третина від загальної кількості тварин.

Притулок офіційно відкрився влітку 2002 року. Будівництво обійшлася Берлінському союзу захисту тварин в 65 мільйонів німецьких марок.

"Бюджет такий великийї, тому що до нас надходить багато хворих і травмованих тварин, яким потрібно дороге лікування, - пояснює прес-секретар притулку Анета Рост . - У нас багато хронічно хворих тварин, наприклад, із захворюваннями серця. Їм потрібні регулярні обстеження в лікаря і дорогі медикаменти. А щоб дати тварині шанс знайти нових господарів, притулок бере на себе витрати на медичне обслуговування тварин після того, як їх заберуть нові господарі ".

Притулку, існуючому виключно на приватні пожертвування, не вистачає і восьми мільйонів євро в рік. І не вистачає людей, готових забрати тварину з притулку - будь то кішка, кролик або папуга.

"Гарна тиждень" тут - це коли звірів в притулок прибуває менше, ніж вибуває. Наприклад, останній тиждень липня був хорошим, говорить прес-секретар притулку Аннетте Рост (Annette Rost). Прибуло 19 собак, а пішло від нас - 21.

У 2018 році притулок вперше в своїй історії отримав фінансування з міського бюджету Берліна - 300 тисяч євро. До цього він існував виключно на пожертви.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.

Всі цікаві новини України та світу читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Комментарии