Поиск

Як в Україні безкоштовно отримати земельну ділянку у власність

Кожен громадянин України має право безкоштовно отримати у свою приватну власність шість земельних ділянок різного цільового призначення.

Як в Україні безкоштовно отримати земельну ділянку у власність

Відповідно ст. 81 Земельного Кодексу України українці набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Стаття 121 ЗК України визначає кількість гектарів, котру може отримати безкоштовно кожний громадянин України із земель державної чи комунальної власності.

Скільки гектарів землі можна отримати безкоштовно:

 • для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де розміщується фермерське господарство;
 • для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 га;
 • для ведення садівництва - не більше 0,12 га;
 • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка):

- у селах - не більше 0,25 га, - в селищах - не більше 0,15 га,- в містах - не більше 0,10 га;

 • для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 га;
 • для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 га.

Відповідно до ст. 116 ЗКУ передача земельних ділянок безкоштовно у власність громадян відбувається один раз за кожним видом використання. Це значить, що кожен громадянин України має право безкоштовно отримати у свою приватну власність шість земельних ділянок різного цільового призначення.

Що необхідно зробити, щоб отримати земельну ділянку у власність:

 • Подати клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який надає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст. 122 ЗКУ:

- до місцевої ради (якщо питання відноситься до земель комунальної власності, які розташовані в населених пунктах

- до районної держадміністрації (якщо питання відноситься до земель державної власності поза межами населених пунктів)

- до Головного управління Держгеокадастру в області (якщо питання відноситься до земель для ведення особистого селянського господарства або садівництва державної власності поза межами населених пунктів).

 • Замовити розробку проекту землеустрою. Проект землеустрою розробляють землевпорядні організації. Проект землеустрою повинен бути обов’язково погоджений з територіальним органом Держгеокадастру відповідно до ст. 1861 ЗКУ.
 • Затвердити проект землеустрою щодо виділення земельної ділянки. Для цього Ви повинні подати відповідне клопотання з погодженим проектом землеустрою та Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку до місцевої ради (якщо земельна ділянка у межах населеного пункту) або до місцевої державної адміністрації (якщо ні).Вказані органи затверджують проект землеустрою.
 • Звернутися до відповідного місцевого управління державної реєстрації територіального управління юстиції із заявою про державну реєстрацію права власності держави чи територіальної громади на визначену земельну ділянку.
 • Зареєструвати право власності в ЦНАП чи у нотаріуса.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити відео на гостросоціальну тематику.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии