Поиск

Як Угорщина може вплинути на Україну в контексті скандального закону "Про освіту"

Науковий співробітник Інституту всесвітньої історії НАН України Сергій Толстов вважає, що Угорщина може суттєво вплинути та положення України в ЄС, якщо застосує певні методи впливу.

-Що вона може зробити? Може багато. По-перше, вони дійсно можуть блокувати українські питання в європейських інституціях. По-друге, вже є прецедент однобічного трактування Угоди про асоціацію з боку ЄС у вигляді рішення Ради міністрів від 15 грудня минулого року. Я так розумію, що Угорщина, враховуючи цей прецедент, може спробувати домогтися окремого рішення Ради ЄС по закону про освіту, яке поставить Україні умову нескорочення прав меншин, які діяли до ухвалення цього закону. Це, очевидно, Будапешт і хоче зробити,- йдеться в повідомленні.

Толстов вважає, що Угорщині важко буде вплинути на засідання Ради про асоціацію Україна-ЄС.

-Важко сказати, який вплив вони зможуть зробити на засідання Ради про асоціацію Україна-ЄС, оскільки Рада має регламентну складову. Угорщина не є країною-головою ЄС, тому їй доведеться добиватися допуску свого представника на це засідання і внесення питання про перегляд Угоди про асоціацію до порядку денного. Навіть якщо це вдасться, рішення про перегляд має бути підтримане всіма країнами ЄС, а вони його не підтримають. Це суперечитиме інтересам Європейського союзу, - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв Соцпортал, Угорщина зробила нову скандальну заяву про Україну.

Комментарии