Поиск

Як реформи в Україні впливають на геополітичну ситуацію в Європі, - думка експерта

«Реформи в України мають безпосередній вплив на геополітичну ситуацію в Східній Європі, бо вони ведуть до посилення демократії і стабілізації економіки регіоні». – таку думку висловив під час 10-го Київського Безпекового Форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», прем’єр-міністр Латвії Маріс Кучінскіс.

Про це повідомляє кореспондент Соцпорталу

За словами латвійського високопосадовця, Україна надалі залишається стабільним партнером для Балтійських країн.

«Україна є стабільним партнером для країн Балтії та всієї Європи.

Ми продовжуємо підтримку євроінтеграційної політики України та її реформ, які спрямовані на відновлення демократії і економічної стабільності.

Балтійські країни ніколи не були байдужими до подій в Україні. Це, напевне, можливо пояснити нашим спільним досвідом. Ми розуміємо, як сьогодні Україні важко проводити реформи, бо ми самі це проходили і тому ми надалі їй допомагатимемо їй в імплементації цих реформ», – зазначив Маріс Кучінскіс.

При цьому він додав, що Україна вже реалізувала ряд важливих реформ і закликав українську владу не зупинятись на досягнутому, а продовжувати йти шляхом реформування держави. А країни Балтії, в свою чергу, готові їй допомагати і ділитись найкращим досвідом для того, щоб ці реформи були швидшими.

Говорячи про ситуацію на Сході України, Маріс Кучінскіс зазначив, що основною перешкодою в її стабілізації залишаються дії Росії і що Захід не повинен переглядати своє ставлення до неї, до забезпечення нею виконання мінських домовленостей.

«Що стосується ситуації на Сході України, то на сьогодні дуже мало зроблено в питанні виконання Мінських домовленостей і насамперед через дії Росії, які прямо суперечать цим домовленостям і перешкоджають їх виконанню. Проте повна реалізація Мінських домовленостей – це одна з основних передумова для успішного вирішення конфлікту на Сході України. З огляду на це ми повинні змісити Росію забезпечити виконання мінських домовленостей і поки вона цього не зробить - ми не повинні переглядати нашу позицію щодо неї», – заявив латвійський прем’єр.

Комментарии