Поиск

Шкільний рюкзак має значний вплив на здоров'я. Тож обирати його варто вкрай ретельно.

Про це пише освітній портал Освіта.ua.

Дослідження ортопедів кажуть, що близько 20% дітей йде до першого класу з різними проблемами хребта. Серед випускників шкіл цей показник вже перевищує позначку в 90%. І ключовою причиною хвороб спини лікарі називають саме шкільні ранці та рюкзаки. Тому давайте розглянемо, як краще інвестувати свої гроші в дитину, щоб змінити сумну статистику ортопедів.

Придбати щось схоже на рюкзак можна і за пару сотень гривень. Термін служби такого виробу - як пощастить. Його шви можуть розійтися і при першому ж навантаженні, а може «проходити» і сезон. Але однозначно: заощадити не вдасться, тому що незабаром доведеться йти за наступним.

Якщо орієнтуватися на бюджет 500-600 гривень, то за ці гроші можна знайти вже непогані повсякденні рюкзаки відомих брендів. Ось тільки для молодших класів вони не підходять. Для незміцнілої 6-7 річної дитини потрібні спеціальні моделі з ортопедичною спинкою і жорстким каркасом. Звичайно, бажання заощадити виникає завжди, але при виборі рюкзака для свого малюка згадайте, з чим ходили в школу ви, і як часто тепер у вас болить спина.

Ранець, який відповідає всім вимогам ортопедів, в Україні можна придбати приблизно від 1 000 гривень. Наприклад, за 985 грн. стартує лінійка моделей H-11 від компанії «1 Вересня». Так, щоб «стильно, модно, молодіжно», це 1200-1500 грн. У цьому діапазоні цін знаходиться левова частка шкільних рюкзаків, і тут важливо не помилитися з вибором.

З зарубіжних рюкзаків українські ортопеди рекомендують придивитися до британських і американських моделей. У цих країнах в молодших класах дітям також доводиться носити важкі книги, а тому і вимоги до рюкзаків відповідні. Якщо говорити про конкретні бренди, то це британські YES і Smiggle, а також американський Kipling. Для тих, хто підтримує вітчизняного виробника, всі дороги ведуть до «1 вересня». Ця компанія з Дніпра з 2003 року займається дитячими ранцями та шкільним приладдям, а відгуки про її продукцію тільки позитивні.

«Завжди знайдеться той, хто зробить дешевше». Так і з рюкзаками. Якщо якісний рюкзак українського виробництва коштує від 1 000 гривень, то імпортні моделі із західних країн обійдуться трохи дорожче. Але Китай ніхто не відміняв, а тому ранець з «піднебесної», напевно, можна придбати «за недорого». Українські ринки і інтернет-магазини сумнівною надійності вже щосили торгують підробками під відомі бренди, або ж пропонують китайську «фірму». Зовні вони схожі на кращі моделі ортопедичних рюкзаків, ось тільки при детальному розгляді виявляється, що їх жорсткий корпус мнеться від легкого дотику, блискавки і інша фурнітура не викликають довіри, а поверхня не знає, що таке водовідштовхувальне покриття. Ціна питання китайських ранців - 400-600 гривень.

Вибираючи рюкзак школяреві, варто розраховувати на бюджет 1 000-1 500 грн. Вибір якісних ранців великий, і є як вітчизняні виробники, так і імпортні моделі за адекватні гроші. Бажання заощадити обернеться зайвими витратами на новий рюкзак, який доведеться купити замість старого, або ж розплата прийде з роками у вигляді проблем зі здоров'ям.

Всі новини освіти, вступу та ЗНО читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии