Пошук

​Як не потрапити у «пастки» продавців під час покупок – поради експертів

Українські родини часто витрачають значну частину свого сімейного бюджету на продукти харчування абсолютно необгрунтовано, адже видатки можна суттєво скоротити.

продукти, харчі,

Видання «Сегодня» зібрало низку корисних порад від експертів, як заощадити під час придбання харчів.

Так, економісти радять зважати на ціну продукту до акції і влаштувати акційними цінникам «перевірку».

«Завжди треба звіряти те, що ви бачите на ціннику, і те, що буває на касі. Тому що у нас зазвичай пробивають ту ж ціну. Потім кажуть: «Ми помилилися», вибачте, будь ласка», – каже експерт.

Іти до крамниці слід лише з готівкою. З «віртуальними» грошима розлучатися легше. А кошик потрібно брати не надто великий.

«Є певні суто технологічні прийоми. Наприклад, великий візок. Коли ви берете великий візок, ви хочете його заповнити, тому ви купуєте більше», – пояснює експерт.

А ще він звернув увагу на те, що поліетиленові пакети, насправді, недешева дрібниця. Дві гривні – начебто й небагато, проте, якщо купувати їх двічі на тиждень, за рік вийде не менше двох сотень.

Ще одна «пастка» для покупців: щоб вони витратили більше, в супермаркетах розкладають продукти так, – ті, що дорожчі, на рівні очей, а ті, що дешевші, на найнижчих полицях. А ще свіжі продукти позаду, а ті, у яких термін придатності закінчується швидше, ближче до покупця.

У крамницю заходити слід тільки ситим. Запах кави або випічки, динамічна музика і навіть колір стін в магазині – все це спонукає до покупок.

«Чому хліб знаходиться аж у кінці залу? Щоб людина, пройшовши весь супермаркет, побачила продукти, які їй не потрібні, але знову ж таки – імпульс спрацював: вона купила, що їй не потрібно», – каже експерт.

Серед інших порад – зберігати чек і рахувати, скільки і на що витратили. Істотно заощадити вдасться, тільки якщо детально і регулярно планувати бюджет. А щоб заохотити себе, як радить психолог, потрібно економити на мрію, наприклад, відпочинок на морському узбережжі.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

Комментарии