Поиск

Як і навіщо рахуватимуть українців: що відомо про майбутній перепис населення

Єдиний перепис населення за час незалежності України був у 2001 році. Через 19 років після цього українців "перепишуть" знову, і витратять на це 5 мільярдів гривень.

Як і навіщо рахуватимуть українців: що відомо про майбутній перепис населення

Для збору даних будуть використані поквартирний обхід та інтернет-раунд, повідомляє телеграм-канал Адвокат Права.

Перепис населення визначається як захід, що дозволяє здійснювати через регулярні інтервали часу офіційний облік чисельності населення, яке проживає на території країни в цілому та на всіх рівнях її адміністративно - територіального устрою. Дані перепису необхідні для прогнозування і управління соціально - економічним розвитком країни, реалізації демографічної політики, бюджетного планування та інших цілей.

Проведення чергового Всеукраїнського перепису населення визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2008 року № 581-р "Про проведення у 2020 році Всеукраїнського перепису населення". Перепис проводиться шляхом обходу та опитування населення на дату перепису.

А тим часом у Кабінеті Міністрів працюють над створенням єдиного базового реєстру українців. Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет під час конференції в клубі Кабміну щодо антикорупційних заходів.

- В Україні є дуже багато реєстрів. Одна з речей, яку хочемо зробити — об'єднати реєстри, тому що навіть така проста річ як реєстр українців чи реєстр фізичних осіб, як завгодно називайте, — розпорошений по шести-семи базових реєстрах і ми зараз робимо велику роботу для того, щоб отримати єдиний реєстр і не змушувати українців сповіщати свої дані у кожному окремому реєстрі, - повідомив міністр.

Він додав, що 80% інформації, яку надають українці, коли звертається в державні органи, чи коли держава змушує надавати відомості — це базові речі, які потрібно мати в одному реєстрі.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити відео на гостросоціальну тематику.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии