Поиск

Історик розповів, як створили найбільший фейк української історії

А тепер – бімба! або історія про те, як створили найбільший фейк української історії.

Резюме: в основі сучасних уявлень про нашу з вами історію – козацький міф. Його створили фахові історики та любителі з метою легітимізувати/підтвердити свій привілейований дворянський статус в умовах російської окупації. Позаяк неграмотні козаки архівів не вели, то такі «докази» треба було вигадати. Що й було зроблено двома московськими попами, яких потім щедро винагородила російська влада.

Попи «знайшли» столітнього діда, «спомини» якого стали першоосновою козацького міфу. Це щось на кшталт євангеліста, який сам не бачив, але написав текст на підставі чужих усних свідчень та ще й за десятки років після тих подій. У випадку з євангелістом йшлося про діяння Бога, а в нашому випадку – про діяння звичайних бандитів…

Готуючи для вас ці (але не тільки ці) тексти, маю дурну звичку перевіряти факти, зокрема й за таким виданням: «Енциклопедія історії України».

Відкриваю п’ятий том і читаю послідовно, від першої статті до останньої. І ось, зненацька, на с.157 надибую таку статтю:

Читаю: «Корж Микита Леонтійович (30.05.1731 – жовтень 1835) – запороз. козак, оповіді якого стали важливим джерелом до історії запорозького краю. Н. в с. Нові Кодаки (нині в межах м. Дніпропетровськ). … У 1828-31 рр. його розповіді про слободу Михайлівка (нині село Сурсько-Михайлівка Солонянського р-ну Дніпропетровської обл.), Запорозьку Січ і заснування Катеринослава … були записані катеринославським архієпископом Гавриїлом Розановим, що характеризується як «перший історіограф Катеринослава та Новоросії», який обійняв Катеринославську кафедру саме 1828 р.(!), а 1829-го отримав орден св. Анни 1 ступеня та архієпископський клобук) і ректором Катеринославської семінарії архімандритом Іоаковим (Вечерковим), який (увага!) 1829 р. отримав орден св. Анни, але 2 ступеня, а 1832 р. був хіротонізований на єпископа (пруф).

Свідчення Коржа, – йдеться далі в ЕІУ, – використовували у своїх працях багато укр. істориків, зокрема А. Скальковський, П. Куліш, О. Стороженко, Д. Яворницький, В. Голобуцький».

Тепер простими словами: двох діячів казенної московської православної церкви переведено на окуповану територію «України». Перший – випускник Костромської духовної семінарії, другий – випускник семінарії Білгородської, професор богослов’я. Тут вони негайно «знаходять» 100-літнього неписьменного дідугана. Дідуган від 7-го року життя мешкав на «зимівнику на р. Сура (Суха Сура)», звідки нікуди не виїжджав, бо здебільшого робив дітей (7 синів та 4 доньки). Саме марення Микити Коржа і є першоосновою отого козацького міфу, який покладено було в основу міфу національного українського і який донині продовжує руйнувати людські уми та й нашу державу загалом.

І виконувати свою основну функцію – виховувати/підтримувати у нас із вами відчуття своєї вторинності, другорядності й взагалі – нікому непотрібної жертви.

Данило Яневський

Комментарии