Поиск

ІКЕА представила проект житла для людей з деменцією

ІКЕА спільно з будівельною компанією Boklok представила варіант доступного житла для людей, що зіткнулися з деменцією

Проект отримав назву Silviabo на честь королеви Швеції Сільвії, яка виступає партнером проекту. Одна з відмінних рис таких будинків в тому, що їх можна зібрати з готових деталей самостійно або за допомогою професіоналів.

Про це повідомляє CNN

У проекті врахували всі особливості поведінки людей з деменцією - наприклад, ванні кімнати не будуть оснащені дзеркалами, а кухні зроблені максимально простими і зі старомодними ручками, щоб людина змогла відкрити будь-які ящики. На території будинків планується облаштувати терапевтичні сади і клуби для спілкування, щоб мешканці таких будинків проводили час на свіжому повітрі.

Як повідомляє CNN, зараз компанія Boklok обговорює зі шведською владою питання землі і зонування її для проекту Silviabo. Подібне житло може полегшити життя людині з деменцією, якій не доведеться перебувати в спеціальній установі, а крім того, знизить навантаження на казну держави, яка фінансує деякі послуги по догляду за людьми похилого віку.

Зараз побудовано шість пілотних будинків недалеко від Стокгольма. Сусіди висловлюються проти розміщення людей з подібним діагнозом поблизу, тому нові жителі ще не встигли в'їхати в свої будинки. Але компанія стверджує, що скоро це питання буде врегульовано.

ІКЕА не вперше бере участь у розробці доступного житла - проект складного будинку для біженців отримав премію Бізлі за кращий дизайн 2016 року.

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии