Пошук

Про омріяне та загадкове хюґе написано десятки книг та сотні статей. Це просте та домашнє щастя, яке знайшло своє відображення в дизайні інтер’єрів. Такий стиль використовують в оформленні урбаністичних квартир та розкішних апартаментів, заміських будинків та таунхаусів.

Хюґе проявляється у багатьох дрібницях, які між собою гармонійно поєднуються та взаємодіють. Досягти ідеального балансу може лише професійний дизайнер. Студія дизайну допоможе вам створити унікальний дизайн-проект та втілити його в реальність. Але що варто знати про стиль замовнику? І які характерні риси скандинавського стилю в оформленні апартаментів?

Головні характеристики стилю хюґе в дизайні апартаментів

Датський термін «хюґе» – це ціла філософія щасливого життя, яка втілюється в умінні знаходити щастя в дрібницях. Жителі Данії, Фінляндії, Норвегії дуже цінують домашній затишок та спокій. У країнах, де холод та сірість панують в погоді майже весь рік, красивий теплий дім – справжнє щастя.

Стиль хюґе використовується в дизайні квартир дуже часто. З одного боку, він неймовірно затишний, з другого – дуже витончений. Велика кількість деталей в приміщенні не порушує правил скандинавського лаконізму. І в цьому головна особливість хюґе: він учить знаходити щастя в дрібницях.

Серед інших характерних рис стилю варто назвати такі:

  • Увага до проблем вторинної переробки та питань збереження оточуючого середовища. Скандинавські народи обожнюють природу та докладають зусиль для її збереження. Саме тому усе у квартирах хюґе відповідає принципам екологічності.
  • Натуральні матеріали. Ця особливість витікає з попередньої: хюґе – це велика кількість дерева, кераміки, каменя, текстилю. Використання пластика в ньому дуже обмежене. Якщо він з’являється, то у вигляді вторинної сировини.
  • Жива та «розслаблена» краса. У такому дизайні немає незручних речей. Усі вони по-домашньому милі та комфортні. Інтер’єри не лише красиві, але й мають душу, теплоту домівки.
  • Використання м’якої кольорової гами. Класичний скандинавський варіант – світлі пастельні відтінки. Це може бути ніжно-блакитний, молочний, блідо-рожевий, тощо. Проте сьогодні використовуються і темні відтінки як базові. В основному це різні тони сірого та коричневого.

Також в хюґе-апартаментах є багато затишного домашнього текстилю. Це можуть бути м’які вовняні пледи, ковдри з китицями, гладенькі подушки різного розміру та форм. Велике значення має вибір гардин та фіранок. Вони теж впливають на загальну атмосферу спокою за затишку. Не зайвими будуть красиві м’які скатертини та килимки. Чим м’якше та тепліше, тим краще.

Освітлення в стилі хюґе

Досвідчені дизайнери знають, що від освітлення в будь-якому приміщенні залежить атмосфера. Достатньо неправильно обрати світильники – і затишок зникає, ніби його й не було. Створення хюґе у квартирах варто довірити професіоналам, котрі зможуть розробити індивідуальну систему освітлення.

Що стосується освітлювальних приладів, то перевага надається торшерам з текстильними абажурами, світильникам незвичайної форми та люстрам. Також можна обрати вінтажний варіант з вітражами, який буде розсіювати навколо себе кольорове тепле світло.

Невід’ємною частиною такого стилю стали свічки. Вони присутні у квартирах у великій кількості. Великі і маленькі, з підсвічниками та без – свічки не просто прикрашають дім, але й допомагають створити атмосферу сімейного вогнища. Для них навіть виділяють спеціальні полички.

І останній засіб освітлення в хюґе – це камін. Не обов’язково будувати у квартирі класичний – з відкритим вогнем та дровами. Це може бути сучасний електрокамін, який допоможе створити особливу атмосферу зимового щастя. Також впишуться в інтер’єр п’єци з декоративними кахлями минулих століть.

Комментарии