Поиск

Харчування українців на роботі припинили оподатковувати

Податківцям доведеться поміняти своє ставлення до харчування людей на роботі

Досі вони вважали витрати підприємств на їжу працівників додатковим благом і налічували на витрачені суми податок (податок на доходи фізосіб, 18%). А тепер їм доведеться докорінно змінити свою думку. Так ухвалив Верховний суд в складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду.

Про це пише Finance.ua

Розглядаючи справу №808/3611/16, ВС зробив висновок, що при харчуванні в форматі «шведського столу» жодного додаткового блага немає, і податки платити не потрібно. За таким же принципом, за яким було дозволено відносити до витрат вартість алкоголю в ході презентацій і прийомів.

Експерти пояснюють: додаткове благо повинно бути персоніфікованим і пов’язаним з конкретною фізичною особою-платником податків, створювати певні вигоди для такої особи, надаватися податковим агентом і бути вираженим у формі коштів, матеріальних або нематеріальних цінностей, послуг або інших видах доходу.

Податковий орган при визначенні додаткового блага повинен обов’язково вказувати фізичну особу, яка підлягає оподаткуванню, у якої це благо виникає, і період, в якому це додаткове благо виникло.

Безкоштовне харчування працівників за принципом «шведського столу» не дає можливості визначити кількість спожитих продуктів кожним окремим співробітником і розрахувати, який саме дохід у вигляді додаткового блага отримано кожним конкретним співробітником.

Отже, вартість безкоштовного харчування співробітників за принципом «шведського столу» не може розглядатися як об’єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии