Поиск

Група вчених хоче перетворити Сахару на величезну водойму

На думку авторів цього сміливого проекту, такий крок призведе дозменшення парникового ефекту. Натомість, противники стверджують, що це порушить екосистему Сахари і призведе до непередбачуваних наслідків для природи.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Діалоги.

Компанія Y Combinator запропонувала створити в пустелі Сахара систему штучних водойм і вирощувати там водорості. Це повинно допомогти в боротьбі з глобальним потеплінням.

Для боротьби зі зміною клімату іноді пропонують дуже дивні проекти. Компанія Y Combinator намагається просувати проект «пустельного затоплення». На думку фахівців, це повинно не лише допомогти в боротьбі з підвищенням глобальної температури, а й створити нові населені зони.

Передбачається, що фітопланктон, який буде жити в цих водоймах, забезпечить поглинання вуглекислого газу, і тим самим зменшить парниковий ефект. А іригаційні канали, проведені між штучними озерами, дадуть можливість створювати зелені зони та сільгоспугіддя в пустелі.

Розмах планів дійсно вражає: в компанії говорять про 4,5 мільйони водойм, які зможуть поглинути 41 гігатонн атмосферного CO₂. Але бюджет такого проекту теж буде більш ніж вражаючим: близько 50 трильйонів доларів. А витрати на щорічне обслуговування навіть не підраховували. Вчені теж протестують проти такого поводження з пустелею. Створення мережі басейнів порушить екосистему Сахари і призведе до непередбачуваних наслідків для природи.

перетворити Сахару на величезну водойму

Нагадаємо,в Антаркиді виявитли залишки старовинних материків.

Комментарии